https://moyagazeta.com/

Цьогоріч на Хмельниччині в автоматичному режимі сумлінним платникам податків відшкодовано 23 мільйони гривень податку на додану вартість.

„Такі результати свідчать, що поволі процес автоматичного повернення коштів з бюджету стає все динамічнішим й динамічнішим. Ми розраховуємо, що підприємці прислухатимуться до наших рекомендацій і до кінця року у регіоні число „автоматників” значно зросте, а отже збільшиться й рівень сумлінності підприємницького активу регіону, – коментує ситуацію заступник голови ДПС у Хмельницькій області Володимир Михайлюк. – В свою чергу податківці постійно роблять кроки на зустріч легальному бізнесу, мінімізуючи втручання у його діяльність та запроваджуючи при цьому численні новітні сервіси, на кшталт, центрів обслуговування платників податків, безкоштовної сертифікації ключів для підпису цифрових звітів та електронних довідників для визначення надійності бізнес-партнерів”, – продовжує податківець.

Переваги отримання автоматичного бюджетного відшкодування очевидні – з місяця до 20 днів скорочуються терміни проведення камеральної перевірки підприємств, які відповідають критеріям сумлінності, документальні ж позапланові перевірки „автоматників” взагалі не проводяться. Крім того з п’яти до трьох днів скорочуються строки надання казначейству висновків по сумах, що підлягають поверненню, та до трьох днів зменшуються терміни переказу коштів на рахунки платників податків.

Як свідчить наявна практика основним каменем спотикання на шляху до отримання автоматичної бюджетної компенсації ПДВ для 90 відсотків претендентів поки що залишається невідповідність рівня середньої заробітної плати на підприємствах двом з половиною законодавчо встановленим мінімумам протягом 4 останніх кварталів.

Досягнення цього критерію є принциповим не тільки у справі відшкодування ПДВ, це й одне з головних питань соціально-економічного розвитку регіону. Адже люди, які працюють у легальному секторі економіки, повинні мати гідну платню. На них мають рівнятися інші.

„Зростання інвестиційної привабливості та подальший економічний прогрес в регіоні знаходяться у прямій залежності від підвищення рівня автоматичного повернення ПДВ з бюджету, тому податківці і надалі наполегливо працюватимуть над якомога глибшим проникненням цього сервісу у бізнес-життя регіону. Окрім того цей процес є і вагомим інструментом у врівноваженні інтересів бізнесу та держави. ”, – резюмує Володимир Михайлюк.

Прес-служба ДПС у Хмельницькій області

Калінер Олександр