https://moyagazeta.com/

Дипломи випускникам педакадемії надрукують на звичайному принтері

У передостанній день прийому заяв та документів на вступ, 18 липня, випускники Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії нарешті зможуть отримати дипломи. Щоправда, не ламіновані, а на звичайному папері, надруковані на принтері.

Через це вступна кампанія для випускників Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, які мали отримати диплом «молодшого спеціаліста» і продовжити навчання, опинилася під загрозою зриву. Як повідомила ректор навчального закладу професор Інна Шоробура, проблеми з видачею документів виникли для близько 170 випускників. Разом з тим, майже півтисячі студентів, які закінчили академію, змогли вчасно отримати дипломи «бакалавра» і «магістра».

«Пакет документів готується ще в травні, за місяць до випуску. Все, що від нас вимагалося, ми зробили. Проблеми виникли через перезавантаження Єдиної державної електронної бази з питань освіти», – зазначила доктор педагогічних наук, профессор Інна Шоробура.

За її словами, уже сьогодні, 18 липня, система нарешті видала номери дипломів випускників. Відповідно до нормативно-правової бази, їх віддруковують безпосередньо в академії.

«Є наказ Міністерства освіти, що не обов’язково диплом має бути заламінованим. Є форма – відповідно до неї видається диплом. При вступі необхідно вказувати лише номер диплома. Але ми замовляємо і такі дипломи, через тиждень, думаю, віддамо їх випускникам», – каже Інна Шоробура.

Ректор зазначає, що про проблеми неодноразово повідомляли Міністерство освіти, є численні звернення. Тим часом абітурієнти переймаються, що не зможуть вчасно подати документи на вступ в інші навчальні заклади, оскільки поки не мають дипломів. Закінчення прийому заяв та документів – 19 липня.

Джерело : ye ua