Хмельницькі мажоретки повернулись з Чемпіонату Європи з високими нагородами

В ювілейному чемпіонаті, що наприкінці серпня пройшов у місті Тато―Баня, взяли участь 1700 мажореток, 70 найкращих команд із Словакії, Чехії, Угорщини, Болгарії, Монте-Негро, Чорногорії, Хорватії, Польщі, Росії, України. Тільки посівши І, ІІ або ІІІ місце на відбіркових змаганнях у своїй країні можна було брати участь у цьому Чемпіонаті.

В минулому році, під час святкування Дня міста, в Хмельницькому пройшов міжнародний фестиваль мажореток “Проскурівське дефіле”, в якому взяли участь команди з України, Болгарії, Чехії, Польщі, Угорщини, Словакії, Хорватії. Команда “Альфа” Хмельницького муніципального естрадно―духового оркестру стала переможницею цього фестивалю і таким чином виборола право брати участь у X Чемпіонаті Європи з мажорет-спорту.

Суперники наших дівчат ― найкращі команди Європи, вихованки яких займаються мажорет-спортом з шестирічного віку. На змаганнях були учасниці, які є мажоретками вже більше 15 років. Наші ж дівчата займаються цим мистецтвом лише четвертий рік. Саме тому нагороди, які отримали вихованки Олександра Мильнікова за результатами змагань, є надзвичайно високими і дорогими, адже «Альфа» склала конкуренцію найпотужнішим, наймайстернішим командам Європи. В номінації “шоу” старші вихованці “Альфи”, виконавши композицію “Пірати Карибського моря”, посіли ІІ місце і отримали срібні медалі. Маленькі дівчатка стали першими в “шоу”, зачарувавши журі і глядачів “Вальсом фей”, в програмі “дефіле” і “сцена” вони були третіми, другими в номінації “тріо”, третіми в програмі “міні” (до речі, в минулому році на “Гран―прі Європи” в цій номінації вони були п’ятими, а цього року, на Чемпіонаті Європи стали вже третіми, тобто додали майстерності і артистизму.

Крім змагань з мажорет-спорту всі старші учасниці протягом чотирьох днів брали участь у конкурсі краси “Міс мажорет―2013”. Наша Злата Купельська стала міс мажорет 2013, посіла ІІІ місце. Правило Чемпіонату: всі чотири дні переможці ходять не тільки в костюмах, але й носять свої нагороди. Так всі і ходили, бряцаючи своїми медалями, але це було надзвичайно приємно, адже діти це заслужили щоденними тренуваннями, під час підготовки до Чемпіонату вони 20 днів літніх канікул два рази на день по чотири години.

Варто зазначити, що Олександр Мильніков, який два роки вчився і був тінєвим суддею, оцінки якого не впливали на кінцевий результат, цього року був запрошений на Відбірковий Чемпіонат Словаччини, а потім і на Чемпіонат Європи як суддя Міжнародної категорії від України.

На традиційне запитання про плани на майбутнє керівник колективу лаконічно відповідає: “На відпочинок у нас є тільки три дні: ми починаємо підготовку до Дня міста і святкування 20-ти річчя Хмельницького муніципального естрадно-духового оркестру”.