https://moyagazeta.com/

Хмельницький відсвяткував своє 580-річчя

Відкриваючи урочистості з нагоди Дня міста, міський голова Сергій Мельник зазначив: “Ми пишаємося славною історією Хмельницького яка тісно переплетена з такими великими постатями як Владислав Заремба, Олександр Купрін, Георгій Верейський, Леонід Глібов та Олександр Довженко. Ми гордимося його сьогоденням адже місто що носить ім’я славетного українського гетьмана, незважаючи на свій поважний вік завжди було, є і буде молодим душею, багатим на дитячий сміх, сповненим молодечею енергією, завзяттям, мудрістю зрілих людей.”

“Хочу привітати всіх нас з цією великою датою. Переконаний, що кожен з нас пишається тим, що він навчається та працює в такому зеленому, охайному, молодому, наповненому багатьма парками, вулицями, у затишному місті Хмельницькому”, – такими словами звернувся до жителів обласного центру голова Хмельницької обласної державної адміністрації Василь Ядуха. Зазнчивши вагомий внесок обласного центру у розвиток області та згадавши у виступі найпотужніші підприємства та навчальні заклади міста, він запевнив мешканців Хмельницького: “Ведеться загальна політика, яка направлена на стабілізацію, на добробут жителів громади”. Наостанок губернатор зазначив, що усі подоляни повинні мати надію та віру у завтрашній день, аби гуртом вирішувати існуючі проблеми, а також пообіцяв, що у Хмельницькому буде футбольна команда та обласна лікарня європейського рівня.
Виступив із вітанням і голова Хмельницької обласної ради Микола Дерикот.
“Незважаючи ні на які економічні кризи, ми бачимо що місто розвивається. Розвивається і економічному плані, і в соціальному плані. По розвитку підприємництва Хмельниччина посідає друге місце в Україні. А це означає, що є перспектива розвитку нашого міста”. Відзначивши найбільш прогресивні галузі господарства міста Хмельницького, Микола Дерикот побажав хмельничанам: “Міцного здоров’я, щастя, розвитку, процвітання нашій Подільської столиці”.

Від імені голови ВРУ Володимира Литвина до хмельничан звернувся народний депутат Василь Шпак. “Прийміть найщиріші вітання з нагоди 580-річчя від дня заснування міста. Минулі століття відтворили особливу сутність Хмельницького в якому історія і сучасність перебувають у зримій духовній гармонії, а буттєві шляхи тісно пов’язані і органічно поєднані з долею Вітчизни всього українського народу. Величні сторінки літопису міста карбувалися героїкою та звитягою мужніх, волелюбних, працьовитих громадян, смислом життя яких було наполегливе, послідовне служіння утвердженню та звеличенню України”.

Згодом на стадіоні відбулося нагородження 26 найкращих у своїй професії хмельничан. Серед них, кращий будівельник – Віктор Антонович Пелюх, кращий лікар – Лариса Михайлівна Стриєшин, кращий вчитель – Олеся Віталіївна Гулько, кращий працівник культури – Володимир Іванович Петрина, кращий двірник – Валентина Степанівна Ковальчук, кращий водій громадського транспорту – Тетяна Василівна Вербова, кращий дільничний інспектор – Сергій Миколайович Момот. Відзначили кращих представників творчої інтелігенції міста – лауреатів премій імені Богдана Хмельницького та Михайла Орловського, а також двох почесних громадян міста – Володимира Швеця та Сергія Нагорного, які поповнили когорту видатних мешканців обласного центру. На завершення офіційної урочистої частини святкувань хмельничани та гості міста побачили театралізоване дійство “Хмельницький! Ти землі подільської краса!” за участю художніх колективів міста. 

Ольга Лисиця