https://moyagazeta.com/

«Хмельницьким обласним серцево-судинний центром» було проведено першу трансплантацію серця в Хмельницькій області.

На Хмельниччині провели першу операцію з трансплантації серця

23 січня, у неділю, на базі КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» було проведено першу трансплантацію серця в Хмельницькій області, повідомляють у медзакладі.

Після внесення даних померлого донора до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та тканин відбулося автоматичне співставлення пари «донор-реципієнт». Відповідно до співставлених пар, шанс на порятунок отримав пацієнт, який проходив лікування у нашому Центрі та був записаний до «листа очікування» на трансплантацію серця.

На гелікоптері серце померлого донора доправили з Івано-Франківська до Хмельницького аеропорту. Звідти, не гаючи ні хвилини, спеціалісти під супроводом поліцейських вирушили до серцево-судинного центру, де невідкладно була проведена перша в регіоні трансплантація серця.

«Ми вдячні всім колегам, які брали участь в такій важливій для нас події, – говорить директор КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» Андрій Кланца. – Це ще один крок на шляху розвитку трансплантології в Україні. Трансплантація серця в Хмельницькому стала можливою не лише завдяки високому професіоналізму лікарів і злагодженій та координованій роботі усіх служб, але і родині донора, які, розуміючи важливість донорства надали згоду на вилучення анатомічних матеріалів».

Лікарі подякували народному депутату України Сергію Лабазюку за особисте сприяння в терміновій доставці донорського органу з Івано-Франківська в Хмельницький (на той час у ДСНС не було можливості допомогти з транспортуванням і трансплантація була під загрозою).

Довідково: КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» входить до Пілотного проекту з трансплантації, має відповідну ліцензію. В закладі працює трансплант-координатор. Усі, хто потребує трансплантації, можуть звернутись за консультацією, пройти відповідне обстеження, записатись до так званого «листа очікування», отримати якісну високоспеціалізовану медичну допомогу.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на “Незалежний громадський портал” обов’язкове!