Із професійним святом привітали служителів самоврядування Хмельниччини

Сергій Іванович, зокрема закцентував увагу присутніх на тому, що за 22 роки свого існування в сучасній Українській державі інститут місцевого самоврядування переконливо довів свою спроможність бути дієвою та ефективною формою організації влади на місцях, а також потужним чинником розвитку демократії та розширення прав людини. “За цей час територіальні громади Хмельниччини також зробили свій вагомий внесок у становлення та розвиток в державі регіональної демократії. Так, Хмельницький став першим містом в Україні, де було прийнято Статут територіальної громади міста. Вважаю, що його прийняття у 1997 році — це не просто важлива рубіжна подія у становленні місцевого самоврядування у місті над Бугом. Враховуючи те, що розроблений та ухвалений він був практично одночасно із прийняттям Верховною Радою України Закону “Про місцеве самоврядування в Україні” та ратифікацією Європейської Хартії місцевого самоврядування, це по суті був серйозний новаційний крок нашого міста у напрямку подальшого розвитку законодавства про місцеве самоврядування та створення дієвих засад для його практичного застосування”, – наголосив Сергій Мельник.

Говорячи про сучасний розвиток місцевого самоврядування міський голова звернув увагу на те, що Хмельницька міська рада першою в державі у 2006 році розробила положення та запровадила передачу в оренду земельних ділянок на конкурсних засадах, проведення земельних аукціонів. У поточному році вдалось досягти суттєвої модернізації системи надання адміністративних послуг громадянам, наблизити її до сучасних європейських стандартів.

Як голова регіонального відділення Асоціації міст України Сергій Мельник відзначив активну та ефективну роботу керівництва та територіальних громад міст: Старокостянтинова (міський голова — Мельничук Микола Степанович), Кам’янця-Подільського (міський голова — Сімашкевич Михайло Євстафійович), Дунаївці (міський голова — Небельський Станіслав Борисович, незмінний з початку 90-х років керівник громади міста), Славути (міський голова — Сидор Василь Богданович), Красилова (міський голова — Островська Ніла Василівна), Городка (міський голова – Поворозник Володимир Васильович), села Маків (сільський голова – Кушнір Анатолій Аркадійович), інших міст та селищ, які посідають чільні місця в області та вагомі позиції серед інших населених пунктів України.

Сергій Іванович від щирого серця подякував працівникам місцевого самоврядування краю за відповідальне ставлення до виконання обов’язків та бажання примножувати красу й багатство рідної Хмельниччини. Побажав усім, хто працює на благо територіальних громад краю, усім подолянам міцного здоров’я, щастя, злагоди і благополуччя у кожній оселі.

За особистий вагомий внесок в розвиток місцевого самоврядування в місті

Хмельницькому, активну громадську і депутатську діяльність та з нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування міський голова нагородив грамотами з врученням цінних подарунків: Шевченка Дмитра Валерійовича – депутата Хмельницької міської ради, голову постійної комісії з гуманітарних питань, Заплетняка Василя Петровича – голову комітету самоорганізації населення мікрорайону Ружична; Кондратюк Ірину Володимирівну – головного спеціаліста – міського педіатра управління охорони здоров’я; Лохвицьку Оксану Василівну – головного спеціаліста управління культури і туризму; Шарлая Олександра Федоровича – завідуючого інформаційним сектором відділу сприяння діяльності депутатів; Доброріза Віктора Івановича – начальника відділу інвестицій та енергозбереження департаменту економіки; Домбровську Ірину Ігорівну – головного юрисконсульта управління капітального будівництва департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів.

Начальника Центру надання адміністративних послуг Хмельницької міської ради Бохонську Олену Валеріївну за вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування області, активну діяльність, спрямовану на вирішення актуальних питань соціально-економічного і культурного розвитку Хмельниччини відзначено грамотою Хмельницької обласної ради.

Прес-служба Хмельницької міської ради