https://moyagazeta.com/

Ізяславському району – 90!

 Як інформує Хмельницька ОДА, святкування розпочалося в приміщенні районного Будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка», де відбулися урочисті збори за участю керівництва районної державної адміністрації, депутатського корпусу районної ради, громадського активу району, колишніх керівників району, делегацій від територіальних громад району, представників духовенства, пише ye.ua

Також на святкування ювілею району завітали гості із сусідніх територій: Шепетівського, Славутського, Старокостянтинівського, Полонського районів, міст Нетішин та Хмельницький, земляки, які зараз проживають за межами Ізяславщини.

Вітаючи учасників урочистих зборів голова райдержадміністрації Тетяна Власюк та голова районної ради Михайло Борисюк зазначили, що серед багатьох знаменних дат, якими рясніє життя нашого краю, відзначення 90-річчя утворення рідного району є надзвичайно особливим.

Ця подія є знаковою для усіх жителів регіону, бо за дев’ять десятиліть Ізяславщина пройшла шлях уславлений малими та великими подіями, трудовими досягненнями людей, героїзмом під час Великої Вітчизняної війни. Наш край знаний тим, що саме тут було написано перші сторінки української ПЕРШОКНИГИ – Двірецько-Пересопницького Євангелія, на якому складають урочисту присягу Президенти України.

З цією прекрасною землею тісно пов’язані імена сучасних видатних українських письменників та поетів, митців та науковців, політичних та державних діячів, спортсменів. Ізяславщина – дивовижний край, багатий своєю самобутньою історією, культурою, мальовничою природою, але найбільше її багатство – це талановиті, чудові люди.

З нагоди 90-річчя району ряд жителів району, які прославили Ізяславщину і продовжують примножувати славу краю, було нагороджено грамотами Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницької обласної ради, Ізяславської районної державної адміністрації та Ізяславської міської ради.

Також відповідно до рішення Ізяславської районної ради урочисто було вручено посвідчення та нагрудний знак «Почесний громадянин Ізяславського району»: завідувачу інфекційним відділенням Ізяславської центральної районної лікарні Михайлу Кирику та самодіяльному художнику, кандидату у члени Національної спілки майстрів України Миколі Ткачуку.

Для відзначення громадян з нагоди 90-річчя Ізяславського району за значний особистий внесок у розбудову району, розвиток економічного потенціалу, вагомі здобутки у галузі освіти, культури, мистецтва, охорони здоров’я, активну громадську діяльність розпорядженням районної ради та районної державної адміністрації було встановлено відзнаку – нагрудний знак «90 років Ізяславському району».

Привітали громаду Ізяславського району з ювілеєм гості, які прибули на святкові заходи: голова обласної громадської організації «Ізяславське земляцтво», ректор хмельницького університету управління та права Олег Омельчук, ректор Хмельницького університету економіки та підприємництва Олександр Капітанець, представники інших делегацій від міст, районів, установ та організацій області.

По завершенню урочистого зібрання його учасники ознайомились з виставкою дитячого малюнку та фотографії, присвяченій 90-річчю Ізяславського району, яка розгорнута у вестибюлі районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка».

Святковою колоною, в супроводі козаків та військових військової частини А-0553 (м.Хмельницький) і під музику духового оркестру районного Будинку культури, керівники району, гості, жителі району пройшли урочистою колоною до центрального скверу Слави міста Ізяслав.

Тут відбувся мітинг, присвячений 69-ій річниці визволення міста Ізяслав та Ізяславського району від фашистських загарбників, оскільки ювілейні заходи співпали за часом з цією пам’ятною датою.

До учасників мітингу звернулись: голова райдержадміністрації Тетяна Власюк, голова районної ради Михайло Борисюк, секретар Ізяславської районної ради Валентина Корнійчук, голова районної ветеранської організації Олексій Стромелюк. Всі учасники меморіального заходу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали вінки та квіти до братської могили воїнів-визволителів. Пролунав військовий салют.