https://moyagazeta.com/

Кличко у Хотині: «З перемогами не народжуються – їх здобувають» (фоторепортаж)

Найбільші капіталовкладення – 1 млн. 300 тис. гривень з часу побудови у 1958 році цього закладу зробив Благодійний Фонд братів Кличків у рамках проекту «Старт до успіху!», покликаного відкрити для дітей з різних куточків України спорт як інструмент життєвих досягнень .

На старті обійшлося без пострілу – для «сигналу» до початку шляху до успіху згодилися ножиці та кілька метрів червоної стрічки. Аби відкрити реконструйований освітній заклад, до Хотина прибув сам засновник Благодійного Фонду Віталій Кличко.
Поважного – без жодних сумнівів – гостя, кумира мільйонів свідомих українців, тут чекали з нетерпінням: перед входом у ДЮСШ № 2 вишикувалися сотні мешканців Хотина. І хоча Віталій Кличко прибув до містечка над Дністром пізніше запланованого часу, дівчата у вишитих сорочках його все одно дочекалися, як і решта мешканців районного центру, і судячи з теплого прийому, аніскілечки не образилися на чемпіона.

Скуштувавши святкову хлібину та перерізавши разом із міським головою Хотина урочисту червону стрічку, Віталій Кличко попрямував до спортивної зали. Звертаючись до жителів районного центру у відбудованому спортзалі, чемпіон зазначив: «Перемога в усьому, не лише у спорті – це наш принцип та наша мета. Але з перемогами не народжуються – їх здобувають. Тому дуже важливо, що люди мають на старті. Заняття спортом у комфортних умовах та під наглядом досвідчених тренерів може стати стартом до успіху».
Така увага до дітлахів Буковини з боку відомої родини не залишилася без подяки. У свою чергу жителі краю подарували Кличкові-старшому картину, на якій зображено тутешню фортецю, а також іще один «боксерський пояс», сплетений місцевими умільцями із підручних матеріалів.

Згодом для високоповажного гостя виступили дитячі колективи. Після кожного концертного номеру – обов’язкове спільне фото з героєм країни-благодійником. Півтори години, впродовж яких хотинчани раділи присутності у їх місті Віталія Кличка, досить швидко спливли, і невідкладні справи покликали Кличка у путь. Після церемонії запуску в небо повітряних кульок та коротенької автограф-сесії улюбленець мільйонів під оплески шанувальників сів у чорне авто та поїхав далі, залишивши по собі гарну та цілком матеріальну згадку у формі реконструйованої спортивної школи, в якій тепер зможуть займатися улюбленим видом спорту до півтори тисячі дітлахів з 39 населених пунктів регіон. А це – 25 % всіх школярів Хотинського району. Окрім того, як обіцяють організатори конкурсу, уже до кінця року на базі цього комплексу розпочне свою роботу Федерація боксу та Федерація шахів.

За кошти, які Фонд Братів Кличків виділив на відбудову занедбаної спорт школи, були не лише відновлені спортивні зали, замінені вікна та прогнила підлога, але й відремонтовані додаткові приміщення. Також до доброї справи долучилась влада: за кошти місцевих бюджетів у ДЮСШ № 2 було відновлено перекриття даху, виконано роботи з освітлення комплексу. Також можновладці потурбувалися про ремонт одного зі спортивних залів.

Наразі завдяки зусиллям та коштам, зібраним Фондом братів Кличків на благодійному аукціоні, який відбувся наприкінці минулого року, відремонтовано спортивні школи у Кам’янці-Подільському, Горлівці та Києві. На черзі – Сєверодонецьк та Севастополь.

Ольга Лисиця, Людмила Луніна