https://moyagazeta.com/

Кримський театр живих скульптур у Хмельницькому (Відео)

Цього разу нас дивували та розважали гості із сонячного Криму. П’ятнадцять скульптур, що розташувалися по обидва боки пішохідної частини вулиці Подільської неабияк вразили перехожих, адже були один до одного сході на безмовні шедеври скульптурного мистецтва, і здавалося, що вони ніколи не зрушать з місця, а так і залишаться стояти на центральній вулиці міста. Глядачам важко вірилося у те, що статуї – то лише “спритність рук і ніякого шахрайства”. те, що так схоже на мармур та бронзу – лише вміло розфарбовані тіло та тканина.

 

До Хмельницького театр живих скульптур “Галатея” прибув на запрошення управління культури Хмельницької міської ради. Дещо про свій театр та мистецтво живої скульптури розповів керівник Кримського республіканського Палацу культури Микола Барський.

– Ми з дружиною (Анжела Барська, керівник “Галатеї”) займаємося театром впродовж 3,5 років. До цього був боді-арт. Тому є досвід розфарбовування тіла. “Фішка” у тому, що ми розробили свій склад фарб, ми вкриваємо артистів пензликами – одразу видно, що це не спреї.

Покриття керівники театру – її винахідники, перевіряли на собі. “Ніч переспали з цією фарбою, пішли вмилися, і жодних проблем. Фарба не шкідлива, навпаки – дуже корисна,” – переконаний Микола Барський. А за здоров’я “скульптур” можна не хвилюватися: “макіяж” змивається за кілька хвилин. “Якщо хазяї свята нададуть номери з бойлером, то за півгодини уся трупа змиє з себе робочий грим. Якщо є море поряд, то учасники “Галатеї” просто стрибають у хвилі, звідки виходять мокрими, але чистими”.

Микола Барський каже, що артисти отримують величезне задоволення від своєї роботи, яка, на перший погляд, видається не такою вже й простою: хто спробує кілька годин поспіль простояти на одному місці і сказати, що це просто?
“Артисти не хочуть йти, вони отримують таке задоволення, особливо коли така вдячна публіка, як у місті Хмельницькому. Вони отримують величезний заряд енергетики”

Театр останнім часом радо запрошують на авторитетні заходи не лише в Україні, але й за її межами: “Ми їздимо на дуже серйозні заходи. Останній – Крим мьюзік фест. Артисти театру (в основному – молодь) знаходилися поруч з суперзірками. Зірки теж жваво реагують, проте, можливо, не так відкрито. Ми, один з небагатьох колективів, працювали у ВІП-зоні”.

переважна більшість скульптур зображали жителів Еллади, готувалися костюми і грим спеціально до для церемонії нагородження премією “Золота маска”, яка зазвичай відбувається у Москві. З цього керівник Палацу культури тішиться, адже такі запрошення дають змогу заробити трохи грошей для театру.

“У театрі більше ніж 70 образів, це включає і військову тематику – Велику Вітчизняну, Афганську війни. Наші артисти “шикуються” у черги, аби взяти участь у серйозному заході”.

Керівник Палацу культури зауважує, що глядачі в захопленні від усіх образів. Проте, виявляється, хоч актори і перебувають у ролі скульптур, для них не менш важливою є й акторська гра. Микола Барський каже: “Адже не всі ті, хто сьогодні стоїть тут, достойно представляють свій образ. Якщо подивитися на дівчину Юлію, наймолодшу учасницю “Галатеї”, яка зображала дівчинку після дощу, то біля неї завжди натовп, вона грається з глядачами”.

Хмельничанам видовище сподобалося. Не було жодної статуї, біля якої б не зібралося кілька глядачів, а за тим, аби сфотографуватися з артистами, подекуди шикувалися черги.

 

Ольга Лисиця