https://moyagazeta.com/

Купальний сезон у Хмельницькому стартує

 Купальний сезон у Хмельницькому стартує 1 червня і триватиме до 1 вересня 2020 року. Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет Хмельницької міської ради.

Документом визначено одне і єдине місце організованого літнього відпочинку хмельничан ‒ міський пляж на лівому березі річки Південний Буг. Для створення комфортних і безпечних умов відпочинку в період купального сезону документом передбачено вжити низку дієвих заходів.

Зокрема, до початку купального сезону цьогоріч на міському пляжі заплановано встановити 10 сонцезахисних парасольок, завезти новий пісок і провести очистку акваторії пляжу.

Наразі підрядна організація, на замовлення управління житлово-комунального господарства, виготовила 10 сонцезахисних парасольок, які почала монтувати на офіційно облаштованому місці для купання (на фото).

Нагадаємо, минулого року берег Південного Бугу на міському пляжі розчистили від чагарників, розрівняли спуск до води, демонтували старі фонтанчики з питною водою (на їх місці встановили нові естетичні нікельовані) та сонцезахисні парасольки. Також встановили три нових кабінки для переодягання (з трьома секціями і лавочками), які, на жаль, були пошкоджені вандалами.

А в березні цього року встановлено 5 подвійних лав нового дизайну.

За санітарний стан міського пляжу відповідатиме і обслуговуватиме його КП «Парки і сквери міста Хмельницького”. З міського бюджету виділені кошти на приведення пляжу до ладу.

Згідно з рішенням виконавчого комітету, керівнику комунального підприємства «Парки і сквери міста Хмельницького», відповідно до «Правил охорони життя людей на водних об’єктах», належить забезпечити якісну підготовку міського пляжу до купального сезону. Зокрема, забезпечити безпечні умови для відпочинку на міському пляжі. Укласти договір з атестованою аварійно-рятувальною службою на водних об’єктах на аварійно-рятувальне обслуговування. Забезпечити організацію функціонування рятувальних постів та водолазного обстеження дна акваторії пляжу з подальшим позначенням небезпечних місць попереджувальними написами: “Небезпечно!”, “Купатись заборонено!”. Також очистити пісок від сміття, провести ремонт обладнання на міському пляжі, на період купального сезону забезпечити експлуатацію, санітарну очистку і утримання території пляжу. Спільно з управлінням ЖКГ потрібно встановити чіткі межі пляжу за допомогою інформаційно-попереджувальних щитів.

Документом також передбачено встановити знаки щодо заборони проїзду та стоянки автотранспорту на території пляжу, вигулу та купання собак. Обладнати пляж засобами оповіщення, наочною агітацією, інформаційними матеріалами щодо заходів безпеки на воді, способів надання допомоги потерпілому, саморятування. Аварійно-рятувальній службі на водних об’єктах, відповідно до «Правил охорони життя людей на водних об’єктах», доручено виставити буї оранжевого або червоного кольору через кожні 25-30 м в межах 50 м від берега. В період купального сезону інформувати відпочиваючих про правила поведінки на воді.javascript:void(0);/*1589799653621*/