https://moyagazeta.com/

150 видів соціальних послуг надає комплекс реабілітації і побутового обслуговування пенсіонерів

Які послуги надає міський комплекс соціальної реабілітації і побутового обслуговування пенсіонерів?
Працівники закладу надають майже 150 видів соціальних послуг пенсіонерам міста. Кожна послуга є досить важливою, адже отримують їх найбільш вразливі категорії громадян нашого міста. Послуги клієнтам надаються безкоштовно. Найважливішими є наступні послуги: соціальна допомога одиноким непрацездатним громадянам та інвалідам в домашніх умовах, надання матеріальної допомоги у вигляді натуральної допомоги, організація гарячого харчування, частування в “Гостинній кімнаті”, медичні послуги (ЛФК, фітотерапевтичні, стоматологічні, психологічні), послуги швачки, перукаря, побутової бригади по ремонту житла, організація дозвілля, юридичні, інформаційні.

Які категорії населення можуть отримати послуги у закладі?
Міський комплекс надає послуги інвалідам І, ІІ груп старшим 18 років, одиноким непрацездатним громадянам, пенсіонерам, іншим соціально-незахищеним верствам населення.

Які послуги є найбільш затребуваними у клієнтів комплексу?
Найважливішими та найнеобхіднішими для підопічних є послуги, які надає відділення соціальної допомоги вдома. Працівники відділення обслуговують одиноких непрацездатних громадян (пенсіонерів), інвалідів І та ІІ груп старших 18 років, які частково або значно втратили здатність до самообслуговування і за висновками медичного закладу потребують домашнього догляду.
Клієнти відділення мають можливість отримати вдома наступні види послуг:
– придбання і доставка медикаментів, продовольчих, промислових та господарських товарів, книг, газет, журналів, гарячих обідів тощо;
– виклик лікаря, організація консультування громадян медичними фахівцями, відвідування хворих у лікувальних закладах;
– допомога в дотриманні особистої гігієни;
– допомога у прибиранні приміщення, пранні білизни, у тому числі через платні пункти побуту;
– допомога в отриманні перукарських послуг;
– допомога в оформленні документів на санаторно-курортне лікування, влаштування до інтернатних установ, стаціонарних відділень лікувальних закладів;
– допомога по оплаті житлово-комунальних послуг;
– читання художньої та іншої літератури, преси, написання листів;
– допомога в обробітку присадибних ділянок;
– організація надання необхідних видів протезно-ортопедичної допомоги, окулярів, слухових апаратів;
– допомога у забезпеченні індивідуальними засобами пересування та реабілітації;
– інші послуги, що визначаються при індивідуальних обстеженнях матеріально-побутових умов проживання.
Послуги клієнтам відділення соціальної допомоги вдома надають соціальні робітники, що об’єднані у 8 бригад, які надають послуги клієнтам комплексу на дільницях районів Виставка, Лезневе, Книжківці, Ружична, Ракове, Дубове, Гречани та центру міста.

Для яких категорій клієнтів закладу надається послуга забезпечення гарячими обідами та які документи потрібно подати клієнту для оформлення послуги?
Надання послуги гарячими обідами проводиться в рамках реалізації програми «Харчування», яка є складовою міської програми «Піклування» на 2007 -2011 рр. і фінансується з міського бюджету. Путівки на безкоштовне харчування видаються особам, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, адресно за їх підписом.
Путівки видаються на місяць. Для отримання путівки громадянин надає:
– заяву;
– номер пенсійного посвідчення;
– номер та серію паспорта;
– довідку про склад сім’ї;
– довідку про дохід.
Путівки на безкоштовне харчування одній і тій же особі видаються не більше трьох місяців на рік. Гарячі обіди для лежачохворих та обмежених у пересуванні клієнтів відділення соціальної допомоги вдома доставляються соціальними робітниками їм додому.