Металобрухт у Хмельницькому переплавляли на тіньові мільйони

Співробітники управління податкової міліції державної податкової адміністрації у Хмельницькій області у співпраці із працівниками податкової міліції ДПА України викрили міжрегіональний конвертаційний центр. Цей „улов” потрапив у руки правоохоронців у рамках розслідування кримінальної справи, порушеної стосовно групи осіб, які зареєстрували десятки фіктивних суб’єктів господарської діяльності. При допомозі цієї мережі вони ухилилися від сплати податків та розікрали майно в особливо великих розмірах.

„За період, який потрапив у поле зору працівників податкової міліції, службові особи підприємства провели тіньових оборудок з металобрухтом на суму 14 мільйонів гривень, – розповів заступник начальника управління податкової міліції ДПА в області Віктор Чиж. – У вигляді несплачених податків держава зазнала прямих збитків у розмірі майже п’ять мільйонів гривень. Офіційно ж до бюджету за результатами діяльності цього підприємства за той період сплачено лише 200 тисяч гривень.”
Завдяки тому, що податківцями зруйнована схема ухилення від сплати податків, до легального обігу повернуто сотні тисяч тонн металобрухту. До речі, хмельницьке підприємство у складі міжрегіонального конвертаційного центру становило майже третину обігу металу.

Під час оперативних заходів і обшуків, санкціонованих Генеральною прокуратурою України, працівники податкової міліції Хмельниччини вилучили самостійно розроблені спритниками талони на придбання металобрухту, які оформлялись під час отримання металу від фізичних осіб і в подальшому обліковувалися „тіньовою” бухгалтерією, значні суми готівки у гривнях та іноземній валюті. Гроші щоденно видавалися спеціально призначеному працівникові підприємства для розрахунку за метал.

Крім того, вилучено первинні бухгалтерські документи фірми з ознаками фіктивності. Вона функціонувала у складі конвертаційного центру, і її документами хмельницькі підприємці „латали” дірки у податковому та бухгалтерському обліку, що виникали внаслідок тіньового обігу металу.

По даному факту порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого частиною 3 статті 212 Кримінального кодексу України. Проводиться вивчення отриманої доказової бази для надання діям службових осіб хмельницького підприємства правової оцінки в рамках розслідування резонансної кримінальної справи.
 

Источник: пресслужба ДПА у Хмельницькому