На Хмельниччині 13-річний підліток підпалив свого товариша після гри у футбол.

Все розпочалося з незначного конфлікту після гри на шкільному стадіоні, під час якого кілька підлітків почубилися між собою за проколотий футбольний м‘яч. Здавалося б, як побилися, так і помирилися. Ну хто хоча б раз свого часу не брав участі у підлітковому з‘ясуванні стосунків? Але цього разу конфліктна ситуація не вичерпалася кількома взаємними стусанами і отримала зовсім несподіваний розвиток.

Один з юних гравців вирішив досить своєрідним чином припинити бійку між старшими на рік товаришами і, збігавши додому до тітки, з якою мешкав, приніс пляшку з бензином. Восьмикласник зненацька виплеснув горючу рідину на одяг двох учасників бійки, а потім запальничкою підпалив штани одному з них. В результаті потерпілий отримав опіки 1-2 ступеня важкості на 30-ти відсотках площі тіла. У стані опікового шоку його доставили до обласної лікарні на операцію. Від більш небезпечних тілесних ушкоджень хлопчину урятували на диво грамотні дії його однокласників, які не розгубилися і швидко загасили полум‘я, власними куртками збивши вогонь і перекривши доступ повітря до палаючого на хлопцеві синтетичного одягу.

Що ж стосується малолітнього палія, то він добряче налякався власного вчинку і тепер жалкує про зроблене. Восьмикласник не вирізнявся особливо спокійним характером, але односельчани все ж відгукуються про нього дуже добре і були просто шоковані такою необдуманою витівкою. Слід зауважити, що хлопчині у житті випала нелегка доля. Ще зовсім малим він залишився без матері, яка померла, коли синові ще не було і 2-х років. Батько, щоб підняти на ноги дитину, подався на заробітки до сусідньої Росії, залишивши малого під наглядом своєї матері і сестри. Останнім часом у школяра з‘явилися проблеми зі здоров‘ям і він потрапив на облік до лікаря-невропатолога.

За декілька днів до трагедії школяр націдив з бензобака тітчиного мопеда трохи бензину і розважався тим, що підпалював суху траву. До речі, він навіть збирався зробити це і на стадіоні, де грав у футбол, але селяни припинили небезпечні розваги, відібравши у підлітка пляшку з бензином. Але це, як видно, його не зупинило.

Наразі за фактом цього жахливого інциденту порушена кримінальна справа за замах на вбивство. Зважаючи на юний вік зловмисника, його щиросердне каяття, звичайно, що за ґрати його не посадять, але на навчання до спеціалізованого інтернату для малолітніх правопорушників все ж таки направлять.

ІННА ГЛЕГА