https://moyagazeta.com/

На Хмельниччині розпочали підготовку до медреформи

Метою проведення прес-конференції стала підтримка та розвиток системи паліативної та хоспісної допомоги в регіоні за підтримки влади та громадськості.
Саме у розвитку ефективної системи паліативної допомоги в Україні Міністерство охорони здоров’я України вбачає вихід із ситуації, що склалася.

Перешкод для створення закладів паліативної допомоги в Україні немало, однак паростки її вже є. В Україні функціонує 9 хоспісів та паліативних відділень для онкохворих або хворих на СНІД загальною кількістю до 600 ліжок у таких регіонах: Волинській, Донецькій, Харківській, Херсонській, Чернігівській, Хмельницькій, Львівській, Київській, Івано-Франківській обл. Серед них працюють і недержавні хоспіси, створені благодійними релігійними організаціями.

В останні роки з’явилися професійні та громадські організації, які дедалі частіше привертають увагу державних органів до проблем паліативної допомоги та прагнуть розвивати паліативну допомогу в Україні, які беруть участь у розробці нормативно-правової бази, сприяють підготовці кваліфікованих кадрів.

Існуюча в Україні Асоціація паліативної та хоспісної допомоги здійснює діяльність, що спрямована на організацію та розвиток надання паліативної допомоги пацієнтам та їх родинам, які зіткнулися із проблемою смертельного захворювання.
Як зазначив Вадим Дмитрович, потрібно об’єднати зусилля, щоб зробити перші кроки для створення таких закладів в області.
Як наголосив Василь Князевич, такі заходи не є черговою кампанією, адже в Україні потрібно розширювати мережу хоспісів і не забувати про людей, які потребують специфічної допомоги. “Ми покращуємо якість життя пацієнтів у фінальній стадії та їхніх родин, а також прагнемо зробити навколишній світ більш досконалим,” – сказав він.

Источник: Хмельницька ОДА