https://moyagazeta.com/

На Хмельниччині втричі скорочено кількість перевірок готівкового обігу

Водночас у порівнянні з 2011 роком втричі зменшені і суми донарахованих порушникам штрафних санкцій. Так у нинішньому році до бюджету надійде додатково 609 тисяч гривень штрафів, що на понад мільйон гривень менше ніж у минулому році.

„Цьогоріч на правильність обліку готівки перевірено лише 3 представника малого бізнесу області. Такі заходи є крайнім засобом впливу на недобросовісних підприємців. До того ж вони здійснюються виключно за скаргами краян або ж за інформацією про „сумнівні” операції від інших контролюючих органів”, – зауважує голова ДПС у Хмельницькій області Ігор Сінгаєвський.
Так, за скаргою, що надійшла від мешканця обласного центру, проведено перевірку місцевої приватної аптеки. Виявилось, що безвідповідальний фармацевт не оприбуткували 10 тисяч гривень готівкою, як наслідок штрафні санкції склали майже 50 тисяч гривень.

Аби упередити бюджетні збитки аудиторами податкової служби регіону постійно аналізуються середньомісячні суми виторгів, що проводяться через касові апарати. У випадку зменшення виручки задля з’ясування реальних обставин, що призвели до цього, податківці проводять робочі зустрічі з підприємцями. „Якщо ж за підсумками співбесід виявляється, що дехто не встояв перед спокусою й безпідставно зменшив суми виторгів, то у цьому разі призначається фактична перевірка такого не надто сумлінного бізнесмена” – говорить податківець.
Проте, на часі перевага у взаємостосунках з підприємницькою спільнотою надається не перевіркам, а так званим неконфліктним методам взаємодії, які спрямовані на роз’яснення платникам податків переваг прозорого ведення бізнесу.

„Завдяки такій роботі, у регіоні в порівняні з минулим роком на 6 відсотків або ж на 114 мільйонів гривень збільшились об’єми готівки, що були проведені через касові апарати й книги обліку розрахункових операцій” – підсумовує очільник податківців області.

Нагадаємо, нещодавно голова ДПС України Олександр Клименко під час зустрічі з підприємцями харківського торговельного центру „Барабашово” заявив, що мораторій на перевірки малого бізнесу, який триває вже два роки поспіль, буде пролонговано до кінця 2012 року.