https://moyagazeta.com/

ОСББ – достойна альтернатива ЖЕКам

Створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків є альтернативним та актуальним на даний час варіантом утримання житла. Серед переваг та позитивів в роботі ОСББ є те, що проблеми, які виникають у товариств по будинку вирішуються швидко і на місцях з власниками квартир. На відміну від будинків комунальної власності, члени ОСББ можуть самостійно визначати кошторис утримання свого житла, розмір внесків на утримання будинку, структуру і стиль управління, формувати штатний розклад, персональний склад працівників та їх заробітну плату. Відношення мешканців будинку до спільного майна більш відповідальне та бережливе. Жителі самостійно, на загальних зборах, визначають розмір внесків на будинок та порядок і напрямки розподілу зібраних коштів. На даний час 10 ОСББ отримали безоплатно у власність земельні ділянки і мають змогу використовувати прибудинкову територію на власний розсуд.

Всю необхідну інформаційно-методичну допомогу в створенні ОСББ можна отримати в інформаційному центрі сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирного будинку, який працює в управлінні житлово-комунального господарства міської ради за адресою: вул. Проскурівська, 1, тел. 79-57-65. Тут допомагають як ініціативним групам, які хочуть створити ОСББ, так і вже існуючим об’єднанням вирішити проблемні питання.

На офіційному веб-сайті Хмельницької міської ради (http://www.khmelnytsky.com/) у розділі “Інформаційний центр сприяння діяльності ОСББ” можна ознайомитись із детальною інформацією про діючі об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та житлово-експлуатаційні організації, механізм створення та забезпечення діяльності об’єднань, чинні нормативно-правові акти, які регулюють ці питання.

Автор: УВІП