https://moyagazeta.com/

Підбито підсумки конкурсу на кращий відеофільм про місто Хмельницький

Цьогоріч на конкурс надійшло вісім творчих робіт. Після конкурсного перегляду та детального фахового обговорення відеофільмів авторитетна комісія одностайно вирішила:
– перше місце присудити відеофільму “Місто щасливого дитинства”, знятому за сценарієм та при активній участі вихованців та випускників гуртка “Юний журналіст” Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва (керівник гуртка Ольга Валькова). Відеофільм юних хмельничан – це щире освідчення в любові до рідного міста, короткий екскурс в його історію, сповнена позитивних емоцій розповідь про сьогоднішній Хмельницький та про їх щасливе дитинство; яскраві барви різних куточків міста;

– друге місце присудити документальному відеофільму “Зодчий”, (автор – головний редактор експериментального творчого виробничого об’єднання “Поділля телефільм” ХОДТРК “Поділля-центр” Любов Марченко). Фільм розповідає про молодого обдарованого архітектора Гната Чекирду, який весь свій талант і найсміливіші задуми вклав у повоєнну відбудову Проскурова. “Безмежно талановитий, нестримний у роботі, вірний у коханні, відданий своїй малій батьківщині – Поділлю. Таким запам’ятався Зодчий усім, хто його знав” – підсумовує автор;

– третє місце – “Люди і нелюди” – фільм другий циклу “Доля”, виготовлений приватною студією “Творче об’єднання Олега Ніколаєва “Студія Фанат”. У фільмі, присвяченому жертвам тоталітарного режиму, широко використовується кінохроніка Другої світової війни та свідчення хмельничан, які пережили ув’язнення в гестапо та фашистських концтаборах: “Бухенвальд”, “Дахау”, “Равенсбрюк”, “Дора” та інших.

Дипломи та призи будуть вручені переможцям в рамках святкування Дня міста. Інші учасники конкурсу отримають подяки від міської влади.
Відеофільм “Місто щасливого дитинства”, який виборов першу премію, в період святкування Дня міста Хмельницького буде транслюватися в ефірах місцевих телерадіокомпаній. Копії всіх відеофільмів, представлених на конкурс, передбачається передати у навчальні заклади міста для ознайомлення з ними учнів.

Нагадаємо, що метою конкурсу, який вже вдруге проводиться до Дня міста Хмельницького, було широке залучення та заохочення журналістських об’єднань, телерадіокомпаній або окремих журналістів до створення відеофільмів, присвячених висвітленню історії, розвитку інфраструктури міста, досягнень та здобутків його мешканців, актуальних питань сучасності обласного центру.  

Автор: УВІП