https://moyagazeta.com/

Підбито підсумки Тижня охорони праці

На порядок денний були винесені актуальні в життєдіяльності міста питання.
На початку засідання Олександр Вінніков поінформував присутніх про проведення в місті Хмельницькому “Тижня охорони праці”. Він, зокрема зазначив, що в рамках Всесвітнього дня охорони праці від 21 до 28 квітня в нашому місті, вже шостий рік поспіль, проводився комплекс заходів, спрямованих на збереження життя, здоров’я і працездатності людини у процесі трудової діяльності. Цього року девіз Тижня охорони праці був – “Управління ризиками у сфері праці в нових умовах”. В рамках Тижня проведено спільні з представниками територіального управління Держгірпромнагляду по Хмельницькій області, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків, професійних захворювань на виробництві України у м. Хмельницькому, Федерації профспілок області, міським управлінням Міністерства надзвичайних ситуацій України перевірки на підприємствах, закладах, установах, організаціях міста з питань дотримання законодавства про охорону праці. Проведені під час Тижня охорони праці заходи мали на меті привернути увагу суспільства, суб’єктів господарювання та громадських організацій до вирішення питання охорони праці, забезпечення реалізації конституційних прав громадян на належні, здорові та безпечні умови праці, зниження рівня виробничого травматизму.
За підсумками Тижня охорони праці, відповідно до розпорядження Хмельницького міського голови, за вагомий внесок у справу створення здорових і безпечних умов праці на виробництві Олександр Вінніков нагородив грамотами з врученням цінних подарунків кращих роботодавців та посадових осіб, відповідальних за охорону праці:
– Стремецького Станіслава – директора спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №29 м.Хмельницького;
– Ємельянову Катерину – заступника директора, відповідального за охорону праці, спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №29 м.Хмельницького;
– Лисюка Олександра – голову правління відкритого акціонерного товариства “Хмельпиво”;
– Колесника Віктора – інженера з охорони праці відкритого акціонерного товариства “Хмельпиво”;
– Цимбалюка Сергія – директора міського комунального підприємства “Південно-Західні тепломережі”;
– Гадиняк Лесю – начальника відділу охорони праці міського комунального підприємства “Південно-Західні тепломережі”;
– Триняка Василя – головного лікаря Хмельницької міської поліклініки №3;
– Талапчука Юхима – інженера з техніки безпеки та охорони праці Хмельницької міської поліклініки №3;
– Ліщука Ігоря – директора Хмельницького державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства;
– Коленнікова Андрія – інженера з охорони праці Хмельницького державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства;
– Шиндера Анатолія – начальника локомотивного депо Гречани Південно-західної залізниці;
– Федорчук Лідію – інженера з охорони праці локомотивного депо Гречани Південно-західної залізниці;
– Малого Миколу – генерального директора приватної фірми “Проспектбуд”;
– Ціцьвіру Володимира – інженера з охорони праці приватної фірми “Проспектбуд”;
– Бабія Анатолія – директора товариства з обмеженою відповідальністю “Поділля-Інтерм” м.Хмельницького;
– Бойцуна Віктора – старшого інженера налагоджування, інженера з охорони праці товариства з обмеженою відповідальністю “Поділля-Інтерм” м.Хмельницького.

За значний внесок у здійснення профілактичної роботи щодо пропаганди та упередження виробничого травматизму на підприємствах міста Хмельницького нагороджено грамотами з врученням цінних подарунків:
– Сопільняка Василя – власного кореспондента журналу “Охорона праці”;
– Козіцина Олександра – головного державного інспектора відділу охорони праці в будівництві, котлонагляді та енергетиці управління Держгірпромнагляду по Хмельницькій області.
“Окрім цього керівникам вищестоящих організацій надаються рекомендаційні листи на преміювання відзначених осіб, – це буде стимулом і для інших підприємств, установ, організацій та сприятиме підвищенню значення та належного виконання законодавства про охорону праці”, – висловив переконання перший заступник міського голови і подякував керівникам і спеціалістам за плідну співпрацю.

По завершенню урочистої церемонії члени ради з питань безпечної життєдіяльності населення міста продовжили розгляд питань порядку денного.
Про хід виконання заходів щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2010 році в закладах оздоровлення та відпочинку доповіла начальник управління у справах сім’ї та молоді Тетяна Власюк. Вона поінформувала, що цього року з міського бюджету для літнього оздоровлення юних хмельничан виділено 660 тисяч гривень. Заплановано організувати мережу з 35 літніх дитячих закладів оздоровлення та відпочинку для дітей обласного центру, з них 30 дитячих таборів денного перебування при закладах освіти, табір “Прибузька республіка” з денним перебуванням на базі Палацу творчості дітей та юнацтва, в якому оздоровлюється біля 100 чоловік, спортивно-оздоровчий табір “Сатанів-Товтри”, наметовий оздоровчий туристсько-краєзнавчий табір “Совиний Яр” і дитячо-юнацький оздоровчий комплекс міської комунальної власності “Чайка” с.Головчинці, в якому планується оздоровити близько 750 дітей за рахунок коштів міського бюджету і батьківської плати. Також юні хмельничани поїдуть відпочивати в Міжнародний дитячий центр “Артек” і Український дитячий центр “Молода гвардія”, будуть організовані поїздки дітей на бази відпочинку в Затоку Одеської області.

Проведено семінар-нараду для керівників дитячих закладів оздоровлення та відпочинку та обслуговуючого персоналу, який працюватиме з дітьми влітку 2010 року, з питань санітарної гігієни, профілактики дитячого травматизму, порядку проведення походів і купання дітей у водоймищах, з питань пожежної безпеки, організації безпечних умов праці та охорони життя дітей та обслуговуючого персоналу, а також інструктаж для лікарів та молодших спеціалістів з медичною освітою, які працюватимуть в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку міста.

Фактично оздоровчий період планується розпочати із 10-15 червня.
Про утримання та безпечну експлуатацію дитячих ігрових та спортивних майданчиків, спортивних та пересувних атракціонів у місті Хмельницькому доповіли заступник начальника управління житлово-комунального господарства Микола Надопта та директор парку ім.Михайла Чекмана Анатолій Кривий. Вони поінформували, що до початку активної експлуатації в літній період в місті завершується підготовка близько 250 дитячих ігрових майданчиків, державним підприємством “Подільський експертно-технічний центр Національного науково-дослідного інституту промислової безпеки та охорони праці” проведено технічний огляд та зроблений висновок, що 10 атракціонів, розташовані у парку відпочинку, відповідають “Правилам будови та технічної експлуатації атракціонної техніки”, знаходяться у справному стані і придатні до подальшої експлуатації.

В ході обговорення питань порядку денного відбулася конструктивна ділова розмова, порушено низку проблемних питань, які в стислі терміни належить вирішити, висловлені зауваження та конкретні пропозиції, яку будуть враховані в подальшій роботі.
За підсумками засідання перший заступник міського голови надав протокольні доручення відповідним виконавчим органам для керівництва в роботі.

Підсумовуючи розмову Олександр Вінніков закликав всіх, від кого це залежить, із розумінням і відповідальністю віднестись до організації належних, здорових та безпечних умов для літнього відпочинку. Чітко виконувати заходи, які необхідні для того, щоб і діти, і дорослі з задоволенням і без шкоди для здоров’я могли відпочити в нашому місті.
 

Автор: УВІП