https://moyagazeta.com/

Підроблення COVID-сертифікатів – викрито керівника хмельницького турагенства, посередника у працевлаштуванні за кордоном та медпрацівника

За процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури на несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованих систем викрито групу осіб (ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України).

За даними пресслужби облпрокуратури, керівник хмельницького турагенства, посередник у працевлаштуванні за кордоном та керівник одного із центрів первинної медико-санітарної допомоги у сусідній області налагодили схему виготовлення фальсифікованих міжнародних свідоцтв про вакцинацію.

Вартість одного сертифікату оцінювали в 150 євро. Підроблені документи містили усі необхідні реквізити, у тому числі підписи та відтиски печаток, зареєстровані у системі МОЗ України та під’єднані до додатку «Дія».

У ході одночасних обшуків за місцями роботи та проживання спільників виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони та фотокартки осіб, яких встановлює слідство.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Заходи з викриття проведено прокуратурою спільно зі слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в області та співробітниками Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області.