Податківці Хмельниччини намагаються взяти під ковпак «автогонщиків»

З початку нинішнього року залучено до декларування більше тисячі громадян, які торік здійснили відчуження рухомого майна за ціною, що значно нижча оціночної вартості. Як наслідок, ними задекларовано 3 млн. 700 тисяч гривень, до бюджету уже сплачено майже 600 тисяч гривень податку з доходів фізичних осіб. Про це Моїй газеті+ повідомили у прес-службі ДПА в Хмельницькій області.

Що стосується окремих, м‘яко кажучи, підприємливих громадян, для яких реалізація на ринку престижних автомобілів є неоподаткованим бізнесом, то стосовно них працівники державної податкової служби області проводять комплекс контрольно-перевірочних заходів, спрямованих на сплату податків. На сьогодні за результатами 60 перевірок до бюджету донараховано понад 700 тисяч гривень.

– Практика нашої роботи засвідчує, що помиляються ті громадяни, які думають, що можна пригнати з-за кордону декілька престижних автомобілів, вигідно продати їх і всі гроші покласти до власної кишені. А державній казні до цього – зась. Податки потрібно сплачувати всім. І як тут не згадати відоме російське прислів‘я про те, що коли любиш кататися, люби і санчата возити, – коментує ситуацію виконуючий обов‘язки заступника голови ДПА у Хмельницькій області Валерій Дзюблюк.

Показовою у даному плані є одна з цьогорічних перевірок приватного підприємця з міста Хмельницького, який виступив посередником під час продажу автомобілів місцевим жителям. За результатами перевірки встановлено, що за його посередництвом було продано 78 легкових авто. При цьому функція податкового агента не виконувалась. Як наслідок, сума донарахованого по операціях з продажу автомобілів податку з доходів фізичних осіб склала майже 700 тисяч гривень.