https://moyagazeta.com/

Проведено учбово-методичний збір з питань цивільного захисту

Захід відбувся на базі спеціалізованої загальноосвітньої школи № 29. У ньому також взяли участь представники територіального управління МНС України у Хмельницькій області.
Метою проведення збору є запровадження єдиної методики проведення “Дня цивільного захисту” та обмін досвідом між керівним складом цивільної оборони системи освіти.

Навчальний рік з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності людини традиційно напередодні літніх канікул закінчується проведенням комплексних об’єктових навчань та тренувань, а також “Днем цивільного захисту” та “Тижнем безпеки дитини”. Метою цих заходів є формування у дітей свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, оволодіння основами здорового способу життя, життєвими навичками безпечної для життя і здоров’я поведінки у повсякденному житті та при виникненні надзвичайних ситуацій.

Цьогорічний захід пройшов на високому організаційному рівні. Директорам навчальних закладів надано консультаційно-методичну допомогу в підготовці викладацького складу до проведення тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності, в оформленні куточків цивільного захисту та безпеки життєдіяльності з метою попередження надзвичайних ситуацій і загибелі дітей. З школярами проведено вікторини, змагання, естафети, класно-групові заняття, конкурс дитячих малюнків, випущені стінні газети і газети-блискавки.

Фахівці МНС ознайомили дітей з основними вимогами безпеки, продемонстрували пожежно-рятувальне обладнання і техніку, що залучається до гасіння пожеж та ліквідації надзвичайних ситуацій різного характеру. Під час проведення заходу школярі на практиці закріпили свої знання, отримані під час вивчення навчальних програм з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту населення, відпрацювали вміння діяти в умовах надзвичайних ситуацій, надавати першу медичну допомогу потерпілим, навчилися гасити умовну пожежу.

Як свідчить статистика, щодня в нашій країні внаслідок нещасних випадків гине 3 дитини. Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека. Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних та трагічних наслідків.

Сьогодні, як ніколи, зростає роль освіти у підготовці дітей дошкільного та шкільного віку до самостійного життя. Життєво необхідно озброїти дітей знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я. Виховання здорового покоління, зі сформованою культурою безпечної поведінки, з засвоєними алгоритмами дій в умовах надзвичайних ситуацій – одне з пріоритетних завдань, яке стоїть перед освітою.

Автор: УВІП