https://moyagazeta.com/

Відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та з надзвичайних ситуацій міської ради

Він поінформував про проведений комплекс організаційних, санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та лікувально-профілактичних заходів, завдяки яким вдалося запобігти спалахові інфекційних захворювань у місті, а інтенсивний показник захворюваності є нижчим від загальнодержавного. Засідання комісії відбулось під головуванням першого заступника міського голови Олександра Віннікова.

За інформацією Олександра Рибака, в місті Хмельницькому розроблені та діють плани заходів “Про додаткові заходи щодо недопущення епідемічних ускладнень з вірусного гепатиту А” і стабілізації та зниження захворюваності на гострі кишкові інфекції серед дітей раннього віку.

Відзначено, що однією із важливих складових забезпечення санепідблагополуччя хмельничан є безперебійна подача якісної питної води. Керівництвом міського комунального підприємства “Хмельницькводоканал” проводиться певна робота щодо покращення санітарно-технічного стану комунального водопроводу. Це дозволяє подавати населенню міста воду, якість якої в 96-97% досліджених проб відповідає вимогам з показників безпеки. Разом з тим, Олександр Рибак зауважив, що деякі заходи виконуються підприємством в неповному обсязі.

Зокрема, не всі з наявних та діючих артезіанських свердловин мають розроблені проекти зон санітарної охорони І-го та ІІ-го поясів, не у всіх випадках огороджено зони санітарної охорони І-поясу свердловин, не огороджена зона санітарної охорони І-поясу ВНС-8, частина свердловин потребують проведення ремонту (заміна фільтрів, очищення від намулу тощо). Частина криниць загального користування не відповідають санітарним вимогам, через відсутність відмостки, огорожі, громадських відер і т. п., що впливає на якість та епідемічну безпеку води при її споживанні. Залишається без належного нагляду з боку комунальних служб відкриті водойми в Дубово, в районі автовокзалу, мікрорайоні Озерна, які, не дивлячись на заборону, використовуються населенням для купання.

Залишається проблемним питання стихійної торгівлі харчовими продуктами на вулиці Хотовицького, Шевченка, Львівське шосе та в інших невстановлених місцях, де реалізуються м’ясомолочні продукти без ветеринарного контролю.

“Про стан та заходи із забезпечення якісною питною водою жителів міста, очищення стічних вод” поінформував директор міського комунального підприємства “Хмельницькводоканал” Олексій Іванов. Він зазначив, що з метою безперебійного забезпечення населення якісною водою підприємством проводиться комплекс заходів. Це — ремонт трубопроводів, планові перевірки якості води лабораторією санітарно-епідеміологічної станції тощо. Однак, наголосив доповідач, для надійного водопостачання необхідно побудувати другу нитку водогону d 1000 мм з с. Чернелівки.

Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій також обговорила питання з підготовки до купального сезону поточного року. Йшлося, зокрема, про готовність міського пляжу та доведення до мешканців міста інформації про заборону купання на заборонених об’єктах – водоймах у “Дубово”, “Озерна” та в районі автовокзалу.

Підсумовуючи розгляд питань, перший заступник міського голови, голова комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олександр Вінніков звернув увагу, насамперед, на очищення криниць загального користування: 80-ть із 241 криниці потребують такого чищення першочергово.

Враховуючи прогноз Гідрометеоцентру, відповідно до якого червень має бути дощовим, Олександр Вінніков доручив МКП “Хмельницькводоканал” розпочати очищення зливової каналізації. Починаючи із сьогоднішнього дня, згідно із графіком, розпочати з тих місць, де є загроза підтопленню території.

Управлінню освіти та охорони здоров’я головою комісії акцентовано приділити належну увагу організації відпочинку та оздоровленню дітей. Адже тут, як правило, відіграє роль людський фактор. “Головне попередити виникнення надзвичайних ситуацій. Все залежить від якості та чіткості контролю”, – наголосив Олександр Вінніков.

Автор: УВІП