https://moyagazeta.com/

Реформування галузі охорони здоровґя обговорили на засіданні комітету

“Починаючи з 2011 року, реформування розпочато в пілотних регіонах (Вінницька, Донецька, Дніпропетровська області та місті Києві). Суть реформи полягає у розподілі надання медичної допомоги на рівні, до яких належать: екстрена медична допомога, первинна медична допомога, вторинна (спеціалізована) медична допомога і третинна (високоспеціалізована) медична допомога”, – повідомив Михайло Йосипович.

В рамках запланованих заходів реформування швидкої медичної допомоги передбачається: розділити функції швидкої та невідкладної допомоги і передати невідкладну допомогу, як функцію, на первинний рівень; звільнити служби швидкої допомоги від функції щодо проведення знеболювання онкологічним хворим вдома і передати це завдання на первинний рівень; ввести станції швидкої допомоги до складу госпітального округу; сформувати підстанції, потужність та кількість яких визначати таким чином, щоб забезпечити дотримання ключового критерію діяльності служби – тобто часу доїзду до хворого (постраждалого) в межах 10 хвилин в місті, 20 хвилин в сільській місцевості; забезпечити надання швидкої допомоги, де це виправдано, переважно фельдшерськими бригадами, оснащеними та навченими до використання відповідних клінічних протоколів.

На поточний рік для оптимізації медичної галузі міста заплановано провести ретельний аналіз демографічних показників для створення дільниць центрів первинної медико-санітарної допомоги, роз’яснювальну роботу серед медичних працівників щодо етапів та шляхів реорганізації системи медичного обслуговування та серед населення із залученням засобів масової інформації, підготувати організаційний проект щодо формування на базі міських поліклінік центрів первинної медико-санітарної допомоги як самостійних юридичних осіб.

“Ми повинні розробити власну концепцію, виступити із пропозиціями. Також обов’язково вивчати досвід регіонів, де вже зараз проходить експеримент”, – наголосив Сергій Мельник.
Під час обговорення було наголошено, що дуже багато важить роз’яснювальна робота, щоб у людей не склалося враження, що завтра всі лікарні закриють: адже йдеться лише про перепрофілювання, а не про закриття лікарень.