https://moyagazeta.com/

ЛІЦЕЙ-ГАРМОНІЯ. Відеопрезентація ліцею “Гармонія”

Яка вона – Гармонія?

Тут панує тепла атмосфера поваги один до одного. Життя ліцею насичене насамперед цікавим навчанням, а яскравими будні робить наше дозвілля: головоломки, теніс, шахи та різні ігри на перервах; щоденні прогулянки; конкурси та театральні постановки на шкільних святах. Час від часу відбуваються поїздки, екскурсії, благодійні ярмарки. Для учнів 1-2, а за бажанням батьків – навіть 3-го класів проводиться релаксація. На сніданок, обід та полуденок діти отримують смачні свіжоприготовлені страви з якісних продуктів.

Чому варто обрати саме Гармонію?

Якщо коротко, то тому що тут дають грунтовні знання і панує особлива емоційна атмосфера тепла і поваги один до одного.

Вибираючи школу, серед основних характеристик шкільного закладу, батьків цікавить рівень знань, атмосфера навчального закладу, ставлення до дітей, індивідуальний підхід до кожного учня. Саме за цими ознаками багато хмельничан звертаються до приватного ліцею  “Гармонія”, який в обласному центрі лише один.

Ліцей існує з 1995 року. Спочатку, назва школи була запропонована психологами. Співвідношення між розумом і почуттями, логікою та емоціями повинні бути гармонійними і справжніми. Людина краще всього запам’ятовує, навчається, спілкується, коли знаходиться в позитивному емоційному стані.
В нашій школі створена така емоційна атмосфера, в якій дитина комфортно почуває себе протягом всього часу (з 8-30 до 18-00). Складовими такої атмосфери є по-домашньому затишні кімнати, смачна та корисна їжа, майже родинні стосунки та особлива поведінка (діяльність) адміністрації, вчителя, вихователя, психолога.

Діяльність педагога включає в себе декілька аспектів. А саме:

  • створення на уроці творчої атмосфери, яка сприяє розвитку дитини;
  • доброзичливість у будь-якій ситуації – учень не боїться говорити (відповідати) і, найголовніше, не боїться говорити неправильно (право на помилку);
  • навчити учня шукати потрібну інформацію і здобувати знання.

Діяльність адміністрації передбачає, перш за все, створення доброзичливої атмосфери для вчителів. Вони, так само як і учні, мають право на помилку  і допомогу колег (це не стосується питань психічного і фізичного здоров’я).


Діяльність вихователя групи продовженого дня  і вихователя нашого дошкільного закладу – це створення атмосфери комфорту, захищеності, безпеки. Їх діяльність найбільш близька до материнської позиції ставлення і турботи за дитину.


Діяльність психолога (в нашій школі їх чотири) полягає в умілому диригуванні емоційною сферою учнівського колективу, гармонійному поєднанні всіх складових, а також  в організації та  проведенні корекційної  роботи з тими школярами чи дошкільнятами, які потребують більшої уваги.

В першому класі найбільша увага вчителя, вихователя та психолога спрямовані на розвиток у учнів зорово-моторної координації, спостережливості, логіки, слухової та образної пам’яті, формування мотивації до навчання та читання. Особлива увага приділяється фізичному розвитку.

В другому класі більше уваги приділяється розвитку логіки, конструктивного праксиса (робота з просторовими конструкціями).

Третій клас потребує більшої уваги в розвитку понятійного мислення. Окрім спеціальних розвиваючих ігор, різко збільшується кількість написання творів, переказів та інших літературних занять. А ще багато малюємо і ліпимо.

З учнями четвертого класу продовжується робота з розвитку понятійного мислення, логіки. Велика кількість ігрових занять з розвитку уяви, тренінгові заняття по взаємодії в команді. Крім того починає працювати театральна студія.

В 5-8 класах основний акцент на заняттях по взаємодії в групі: хлопчики – хлопчики, дівчатка – дівчатка, хлопчики – дівчатка. Ведеться корекційна робота психічних процесів і особливостей особистості. Цікаве та різноманітне дозвілля у другій половині дня сприяє підтриманню стійкого інтересу до навчання.

Навчання і робота в 9 класі направлені на профорієнтацію. Ведуться індивідуальні консультації з особистісних проблем.

В 10-11 класах ця робота продовжується. Вкрай  необхідним постає питання з формування лідерських якостей. Велика увага приділяється  розвитку тактичного і стратегічного мислення. Ну і, звичайно, особлива увага приділяється спеціально розробленій нашими педагогами і психологами системі  підготовки  до ЗНО. Наші учні не потребують репетиторів, якщо навчались у нас з 1-го класу.

Наші випускники  успішно продовжують свою освіту в престижних вузах України (Київ, Харків, Львів)  , Канади, Англії, Голландії, США, Польщі, Словаччини, Чехії, Угорщині.

http://www.harmony-school.com/#