https://moyagazeta.com/

Роботу галузі культури обговорили на Секції

Разом з обласними та міськими керманичами галузі культури, обговорювали нагальні питання аналітик Аналітичного центру АМУ Проекту „Діалог” Вікторія Карбутова та Представник відділу взаємодії з Верховною Радою України Міністерства культури України.

Упродовж засідання, що тривало близько семи годин, учасники заходу обговорили низку питань, тісно пов’язаних з якістю та повнотою діяльності цієї сфери. Зокрема, розмови точилися довкола визначення пріоритетних напрямів розробки проектів нормативно-правових актів, норм чинного законодавства, формування базової мережі закладів відповідно до цих норм, шляхів вирішення проблем матеріально-фінансового забезпечення, управління мережею та її розвитком, інше.
Спілкуючись, учасники зустрічі обмінялися досвідом щодо вирішення проблем матеріально-фінансового забезпечення міських закладів культури, реалізації місцевих програм, політики місцевих рад галузі туризму та рекреації, досвідом організації фестивалів, конкурсів.

У результаті дискусії, на завершення першого дня засідання, посадовці від культури виробили свої пропозиції. Так, визначено пріоритетні напрямки розробки нормативно-правових актів в сфері „Культура”. Це : перегляд мінімальних соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками, клубними закладами з урахуванням демографічної ситуації, визначення на законодавчому рівні гарантований державою відсоток Держбюджету, що спрямовуватиметься на забезпечення функціонування сфери культури та бібліотек, розроблення методики визначення розміру гарантованого фінансового забезпечення надання послуг населенню у сфері культури, затвердження Типових штатних нормативів для закладів культури комунальної форми власності, зміни порядку встановлення плати на навчання в школах естетичного виховання та передбачити можливість надання пільг в оплаті, а також розробити порядок зарахування частини плати за видачу свідоцтв про проведення гастрольних заходів до бюджетів місцевого самоврядування, де відбуватиметься гастрольних захід у розмірі 30 %.
Рекомендації учасників Секції АМУ з питань культури та мистецтв доводитимуться до зацікавлених органів державної виконавчої влади та парламентських комітетів.

Вже завтра, у другий день зустрічі, гості міста разом з представниками міцевої влади відвідають дитячу школу мистецтв, школу іконопису „Нікош”, музей-студію фотомистецтв.

Стежте за сайтом: як Хмельницький святкуватиме день міста? Скільки батьки сплачуватимуть за навчання дітей у школі естетичного виховання? Чому  вчителям таких шкіл зменшили ставки?