https://moyagazeta.com/

1 квітня збільшується прожитковий мінімум для осіб, щовтратили працездатність

Згідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», з 1 квітня прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, збільшується з 822 до 838 грн.
У зв’язку з цим буде проведено черговий перерахунок пенсій та надбавок і підвищень до пенсії, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму (підвищення до пенсії ветеранам війни, учасникам війни, жертвам нацистських переслідувань, додаткова пенсія постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги).

За інформацією сектору з організаційно-інформаційної роботи управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому, таке підвищення буде встановлено непрацюючим особам, незалежно від дати призначення (перерахунку) пенсії. Особам, котрі отримують пенсії на дітей та (або) недієздатних осіб, підвищення встановлюється незалежно від одержуваного доходу.
З 1 жовтня 2011 року відповідно до Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» працюючим пенсіонерам такі перерахунки не проводяться. Тому, для уникнення будь-яких непорозумінь, пенсіонери зобов’язані повідомляти органам Пенсійного фонду про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсійної виплати або припинення її виплати. Це про: прийняття на роботу, звільнення з роботи, зміни в складі сім’ї.