https://moyagazeta.com/

Розмір пенсій підвищено

 Відповідно, як це передбачено в чинному законодавстві, збільшаться і розміри виплат, що визначають з урахуванням прожиткового мінімуму.

Мінімальний розмір пенсій, призначених відповідно до статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з першого січня .2013 року становить 894 грн.

Перераховані всі пенсійні виплати, розрахунок яких залежить від розміру прожиткового мінімуму, а саме:

– підвищення до пенсій ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань;

– додаткова пенсія особам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

– державна соціальна допомога на догляд;

– надбавки до пенсій донорам;

– пенсії шахтарям;

– пенсії військовослужбовців строкової військової служби та у зв’язку з втратою годувальника, які призначені членам їхніх сімей, надбавки на утриманців відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.”

З 1січня 2013 року також вступив в дію Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Законом передбачено, що учасникам бойових дій та інвалідам війни ІІ і ІІІ груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945років, яким виповнилося 85 років і більше, надаються пільги передбачені статтею 13 цього Закону для інвалідів війни І групи.

Підвищення до пенсії таким ветеранам війни з 1 січня 2013 року становить 447грн.(50% прожиткового мінімуму).

За інформацією управління праці та соціального захисту населення