С.СОЛЯР: «Результатом спільної роботи повинно бути реальне поновлення прав дитини»

Прокурор області наголосив, що одним із головних пріоритетів прокурорської діяльності залишається питання захисту прав дітей, особливо – соціально незахищених. У цьому році виявлено численні порушення житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з боку органів влади, контролю, місцевого самоврядування.

Попри те, що сьогодні близько 250 дітей цієї категорії потребують соціального житла, посадовці не завжди роблять усе необхідне для його надання або збереження того майна, яке є у власності неповнолітніх. Подекуди право дітей забезпечується лише після реагування прокуратури.

Наприклад, тільки за втручання прокурора Новоушицького району неповнолітньому сироті надано двокімнатну квартиру. На вимогу прокурорів міст Нетішина і Хмельницького, Красилівського, Віньковецького та інших районів 20 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування поставлено на квартирний облік для покращення житлових умов.

Виявляли прокурори і випадки, коли «задля годиться» таким дітям надавали тимчасове приміщення, яке або взагалі непридатне для проживання, або потребувало капітального ремонту.

За безконтрольності працівників служб у справах дітей допускається безоплатне використання житла неповнолітніх. Зокрема, у Старокостянтинові громадянка більше двох років користувалася квартирою двох сиріт безоплатно, незважаючи на те, що договором оренди наймача зобов’язано щомісячно перераховувати кошти на рахунок неповнолітніх власників. Реагуючи на бездіяльність служби у справі дітей,

Старокостянтинівською міжрайпрокуратурою міському голові внесено подання, відтак на користь дітей стягнуто 4 тисячі гривень боргу з орендної плати, договір оренди розірвано, а винних посадовців покарано.

Загалом на виконання подань та позовних вимог прокурорів дітям соціально незахищеної категорії виплачено понад 60 тисяч гривень державних доплат та матеріальних допомог. За результатами розгляду документів прокурорського реагування поновлено права 80 дітей, за порушення їх житлових і майнових прав до відповідальності уже притягнуто майже три десятки посадовців.

Як зауважила Лілія Бернадська, додержання прав дітей – на особливому контролі Президента України, і сьогодні державні органи мають усі можливості та повноваження їх захистити, не чекаючи втручання прокуратури.

По завершенні колегії Сергій Соляр зобов’язав присутніх ретельно перевірити кожен випадок, де існує проблема із забезпеченням житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і вжити усіх заходів до реального захисту їх законних прав.

Прес-служба прокуратури Хмельницької області