https://moyagazeta.com/

Соцвиплати: суми збільшуються, контроль удосконалюється

Час від часу відбуваються зміни і нововведення у системі цих виплат. Про них і йшла мова на черговому засіданні обласного прес-клубу, в якому взяли участь начальник головного управління праці та соцзахисту населення облдержадміністрації Світлана Лукомська, її заступник Микола Дідик та заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Марія Квятківська.

Світлана Іванівна зауважила, що у 2011 році щоквартально збільшуватимуться всі адресні нарахування:
— До прикладу, якщо на сьогодні за народження однієї дитини державою передбачено виплату у сумі сімнадцять тиясч гривень, то до кінця року вона збільшиться до дев’ятнадцяти. Відповідно, за народження третьої і кожної наступної дитини грошова допомога зросте з 73 тисяч до 79 тисяч гривень.

Не менш важливе питання субсидій, адже життя останнім часом дорожчає. Світлана Лукомська повідомила, що із 496 тисяч сімей, які проживають на Хмельниччині, вже майже 10 відсотків отримали право на субсидії. Для порівняння: 2009 року цим правом скористалося близько 28 тисяч сімей…

— Минулого року за рахунок субвенції з Держбюджету видатки на соціальні виплати населенню області склали більше, ніж 730 мільйонів гривень, а на 2011 рік передбачено збільшення цієї суми на 80,5 мільйона гривень, — продовжив тему Микола Дідик. — Перерахунки здійснюватимуться у квітні, жовтні та грудні цього року.

Як повідомив Микола Миколайович, до кінця наступного року в рамках виконання програми Президента України «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава» передбачається розробка методики соціального моніторингу та аудиту програм соціальної підтримки, оцінки доходів сімей, які претендують на допомогу від держави, з використанням прямих і непрямих методів визначення доходів, а також з урахуванням майнового стану, перехід до принципу адресності для всіх видів соцпідтримки за винятком допомоги при народженні чи усиновленні дитини, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.
Іншими словами, непрямі методи передбачають вивчення усіх доходів, які можуть мати сім’ї, що претендують на державну допомогу: у сільській місцевості враховуватимуть чи є господарство (корова, свині), скільки молока здають, чи реалізовують яйця, торгують сухофруктами тощо…

— Селяни отримують від своєї діяльності великі гроші, — зауважив Микола Миколайович. — А допомогу мають отримувати ті, які реально її потребують.
Проектом Президента також передбачено інтеграцію житлових пільг у систему житлових субсидій, створення єдиного соціального агентства з комплексного обслуговування осіб, які потребують соцпідтримки та до 2014 року мають запровадити картку соціальної допомоги.

В окремих областях України — Вінницькій, Донецькій та Дніпропетровській стартує експериментальний проект щодо впровадження адресної допомоги на окремі пільги за користування послугами житлово-комунального господарства та за пільговий проїзд. За результатами експерименту вирішуватимуть, чи варто поширювати досвід у всій державі.
Про реформування пенсійної системи в Україні поінформувала присутніх Марія Квятківська, адже кількість працюючих в країні щороку зменшується, а пенсіонерів — збільшується. На сьогодні співвідношення між платниками пенсійного фонду і пенсіонерами становить 14,4 мільйона до 13,7 мільйона. Прогнозується, що найближчими роками числа зрівняються… А рівень офіційних зарплат — один з найнижчих у Європі.

С. ЛІСНИЦЬКА.