https://moyagazeta.com/

Сонце працюватиме на економіку Хмельниччини

Цей важливий документ підписали заступник голови ОДА Микола Катеренчук та інвестор з австрійського міста Санкт-Пьольтен Йоган Вік.

Вітаючи іноземних гостей на Хмельниччині, Микола Катеренчук від імені голови обласної адміністрації Василя Ядухи та від себе особисто подякував австрійцям за те, що знайшли час та можливості відвідати наш край. «Міжнародне співробітництво є одним з головних факторів, що сьогодні впливають на рівень світового прогресу та розвиток економіки, – зазначив високопосадовець, – цей напрямок діяльності є одним із пріоритетних для керівництва Хмельницької обласної державної адміністрації. У нас налагоджена співпраця з багатьма країнами Європи та світу. Я сподіваюся, що з сьогоднішнім підписанням Меморандуму для Хмельниччини і Австрії відкриються нові перспективи співпраці».

Заступник голови також зазначив, що тема альтернативної енергетики нас дуже цікавить, адже це є одним з важливих напрямків підвищення енергоефективності регіону. В останні роки у зв’язку з загостренням енергетичних проблем та свідомою необхідністю енергозбереження, у всьому світі все більше уваги приділяється використанню відновлюваної енергії. За регенеративними джерелами енергії − майбутнє. Вони чисті, безпечні для клімату і, практично, невичерпні. Широке використання регенеративних носіїв енергії та використання безпечних для довкілля енергетичних технологій є суттєвим внеском до стабільного розвитку як держави в цілому, так і благополуччя окремих її громадян.

Одне з найпомітніших місць серед альтернативних джерел енергозабезпечення займає сонячна енергетика. На сьогодні в Україні активно розвиваються технології використання запасів сонячної енергії. Не є виключенням і Хмельниччина, адже нещодавно в с.Ясенівка Ярмолинецького району, в співпраці з чеськими партнерами, відкрито першу в області сонячну електростанцію. «Такий проект є надзвичайно вигідним для нашого регіону в економічному, матеріальному та соціальному плані. Це величезний поштовх вперед. Влада Хмельниччини дуже зацікавлена в подальшому розвитку сонячної енергетики на

території області. Ми відкриті для співпраці та гарантуємо іноземним інвесторам захищеність бізнесу.» – запевнив Микола Катеренчук.

В свою чергу, пан Йоган Вік на власні очі переконався, що наша область має значний потенціал у зазначеній сфері. «Найголовніше це те, що ми бачимо зацікавленість з вашої сторони. Нам подобається ваш серйозний підхід до цієї справи, це дає впевненість в успішності започаткованого проекту.» – зазначив іноземний гість.

Згідно Меморандуму австрійська сторона забезпечує залучення фінансування на проектування та будівництво сонячних електростанцій на території Хмельницької області, здійснює проектну розробку, поставку сучасних високоефективних технологій і обладнання для реалізації програм співробітництва. Сторони в межах своєї компетенції надаватимуть одна одній консультаційне та організаційне сприяння у вирішенні проблем, пов’язаних із здійсненням їх діяльності.

Прес-служба Хмельницької ОДА