Спершу вигадала вагітність, а потім смерть дитини. Заплутана сімейна драма на Хмельниччині

Близько року тому 32-річний заявник почав зустрічатися з 21-річною хмельничанкою, а коли та повідомила, що вагітна, вирішили узаконити стосунки. На заваді не стало те, що у майбутньої нареченої вже була 3-річна дочка. Усі дев’ять місяців молодята жили в селі, і ні в кого особливих підозр щодо правдивості слів молодої жінки не виникало: вона усіх заспокоїла тим, що стала на облік за місцем реєстрації в Хмельницькому, час від часу їздила в обласний центр нібито на обстеження. Правда, у майбутньої мами на останніх місяцях вагітності живіт був не зовсім «переконливим», та вона пояснювала це фізіологічними особливостями, мовляв, носить «всередині».

Коли прийшов час народжувати, жінка поїхала до Хмельницького. Наполягла на тому, щоб чоловік не відлучався від роботи, і спілкувалася з ним телефоном. Одного вечора подзвонила і повідомила радісну новину: вже от-от… А наступного ранку майбутньому батькові зателефонувала невідома особа і повідомила, що немовля померло під час пологів.

Ошелешений такою звісткою чоловік разом зі своєю матір’ю винайняли таксі й терміново вирушили до обласного центру. У вирі подій у них навіть не викликало підозри те, що породіля, яка б на той час повинна була перебувати в палаті, призначила зустріч біля міського пологового будинку. Чоловік привіз маленьку домовину, потім купив ще й дитячий костюмчик і думав уже забирати дитину, щоб поховати в селі, але дружина сказала, що тіло направили в морг, і його можна буде забрати аж після вихідних. Вона вмовила родичів залишити все привезене і повертатися додому — матір допоможе їй усе владнати.

У селі похорон готували на понеділок, а довелося все похапцем проводити в неділю. Вранці жінка повідомила чоловіка, що її вже виписали, і вона з матір’ю везе труну з тілом дитини для захоронення. Усіх обурило те, що труну міцно забили цвяхами і категорично забороняли відкривати, обґрунтовуючи таку позицію народними повір’ями Ховали без дозволу сільського голови і без відспівування в церкві, адже документів про смерть на руках не було: породіля виправдовувалась, що забула їх у Хмельницькому.

Така поведінка невістки насторожила свекруху, і наступного дня вранці вона вирушила до обласного центру шукати правди. Коли про це дізналась винуватиця подій, з плачем зізналася чоловікові, що насправді ніякої дитини не було, адже у неї стався викидень ще на перших місяцях вагітності. І вчора вони поховали пусту труну. Жінка пояснювала свій вчинок бажанням зберегти сім’ю. Вона просила чоловіка забути все і розпочати відносини з чистої сторінки…

Ошуканий чоловік різко відсік усі пропозиції про примирення та пішов шукати правди до міліції. Він ще зберігав надію на те, що дитина народилася живою, але її могли продати чи викрасти. Працівники карного розшуку Чемеровецького РВ УМВС провели ряд слідчо-оперативних заходів, в рамках яких були подані запити до Чемеровецької ЦРЛ та цілий ряд медичних закладів обласного центру, але в жодному випадку факт перебування вказаної у запиті особи на обліку не підтвердився. А лікарі Чемеровецької райлікарні, провівши огляд жінки, взагалі заперечили факт вагітності. Останню крапку в розслідуванні поставила ексгумація захоронення, проведена згідно з постановою прокурора району. Результат був доволі очікуваним — у труні лежали тільки полотняні хустинки та дитячий костюмчик. Отож, жінка справді обманула свого чоловіка і тривав цей спектакль цілих дев’ять місяців, але так як вони перебувають в офіційно зареєстрованому шлюбі, то підстав для порушення кримінальної справи за ст. 190 «Шахрайство» ККУ правоохоронці не вбачають.

Катерина ШУПРИГАН