https://moyagazeta.com/

«Спиною до людей, обличчям до грошей і скандалів»

«Часто вона фігурує не як ініціатор заходів щодо відстоювання прав підприємців, а, насамперед, як відома учасниця скандалів. Конфлікти за участю Надії Кнець пов’язані з розколами у підприємницькому русі, що обов’язково супроводжується поливанням брудом своїх колишніх однодумців та партнерів, матеріальними претензіями до її діяльності, жорстким протистоянням з іншими «лідерами» профспілок. Не лише підприємці, а й спеціальні комісії стверджують, що замість відстоювання інтересів членів профспілок, Надія Володимирівна просто збирала з них гроші, називаючи побори «внесками», які систематично невідомо куди дівалися. Бухгалтерська, фінансова документація профспілкової горе-лідерки не велась, звіти перед членами профспілки не проводилися… Під час податкових майданів підприємці вирішили придбати відповідну техніку і здали на це гроші. Тепер Кнець вважає апаратуру своєю власністю, проте, документів, які дають право поставити на баланс профспілок це обладнання, вона не показувала.
Закономірними фіналами «бурхливої діяльності» Надії Володимирівни та постійних конфліктів з колегами і соратниками стали її виключення з членів профспілок і відсторонення від керівництва спочатку Працівників вільного підприємництва області, потім іншої подібної організації – Профспілки підприємництва Хмельницької області, яку вона ж і створила, мов клона, після розвалу першої з цих громадських організацій, де працюють рідна сестра Надії Володимирівни – Віра Володимирівна Ніцевич, а також племінниця.
Тепер в руках у Кнець нові віжки – Профспілка захисту підприємництва м. Хмельницького. Завдання профспілки – ніби-то захищати інтереси підприємців. Але чи насправді так діє Кнець? І кому служить ця особа? Побори з підприємців збираються постійно, але куди вони йдуть? В чию кишеню? І чи працює профспілка на належному рівні? Чиї інтереси вона відстоює? Мало віриться, що підприємців… За результатами діяльності складається враження, що вона є ціпним псом міської влади. Озброївшись депутатським мандатом, Надія Кнець, як стверджують підприємці, тисне на працівників ринку. Вона пише на них скарги у податкові органи і диктує свої умови.
У липні цього року вона зуміла скласти акт із накладанням штрафу за фактом начебто нерегламентованої торгівлі на представницю ПЗПХ І. Зданюк, яка вийшла на своє робоче місце раніше 6 години ранку. Такі дії профспілкової діячки викликають обурення частини підприємців, і змушують звертатися зі скаргами на неї в міські органи влади. Представники ринку «Спецбудмеханізація» вже були на прийомі у міського голови Сергія Мельника та його заступників, щоб запитати їх прямо: яке право має скандально відома «діячка» перевіряти дотримання підприємцями графіків роботи, і регламентувати їх? “Епатажну” громадську діячку кілька разів викликали на засідання комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, але вона на зібрання не з’являлася.
Підприємці до цього часу дивуються, куди можна було витратити велетенські кошти, сплачені ними як членські внески. До прикладу, вони стверджують, що під час податкових майданів Кнець щодня збирала кошти на організацію заходів. Тільки одного дня за кілька годин зібрали понад 23 тисячі гривень.
Торгівці стверджують, що негативно позначилася на торгівлі, зокрема, згаданого «СУМСу» та інших ринків, остання «горе-ініціатива» Надії Володимирівни. Специфіка роботи на оптових ринках просто вимагає від підприємців розпочати свій робочий день раніше 6 години. Частина торгівців просить у влади не лише для себе, але й для всіх працівників “товкучки“ зрозуміти їх і піти назустріч, давши можливість хоча б у суботу починати торгівлю на 2 години раніше. Віддалений від центрових місць величезного Хмельницького ринку, «СУМС» виживає за рахунок оптових покупців, зокрема з республіки Білорусь. Останні приїздять до Хмельницького уночі. Оскільки у сусідній державі годинники не перевели – різниця у часі з білорусами у нас тепер складає 2 години. В силу цього, переконані заявники, білоруський покупець все рідше і рідше їде до Хмельницького, шукаючи альтернативні ринки.
…До того ж, регулювання підприємництва, передбачене ст. 15 Закону України «Про підприємництво», не надає державним органам права встановлювати режим роботи підприємця. А Кодекс законів про працю України взагалі передбачає право власника підприємства встановлювати свій внутрішній трудовий розпорядок. Але віз і нині там. Діячка п.Кнець бігає по ринках і неначе пес Цербер слідкує за тим, аби хтось не доведи розпочав працювати раніше 6 години.
Підприємці, які наповнюють міську казну, ні у кого нічого не просять, утримують себе, свої родини, через непрямі податки сприяють розвитку нашого міста все ще чекають, коли ж будуть врегульовані наболілі питання, які тягнуть за собою віз інших проблем. Поки, на превеликий жаль, ніхто відповіді дати не може».

Ми зустрілися з підприємцями ринку СУМС.
У розмові вони підтвердили зазначені факти, та скаржаться, що зміна режиму роботи ринків – помста Н. Кнець за те, що левова частина членів полишили профспілку, відтак – зменшилися і доходи організації.
У якості ніби беззаперечних фактів зацікавленості хмельницькими ринками вони наводять копії листів перевізників з Вітебську, Пінську, Барановичів. У них йдеться: «Наші пасажири, яких ми привозимо до Ваш на ринок, залишаються незадоволені поїздкою, оскільки їм недостатньо часу для здійснення покупок (ми втрачаємо пасажирів, ви з покупців)».
Для врегулювання питання підприємці зверталися, зокрема до управління торгівлі Хмельницької міської ради, адже такі зміни, на її думку, призведуть до занепаду їхнього бізнесу, як це свого часу сталося з базарами у Чернівцях.
У відповіді за підписом Валентини Москалюк йдеться, що на підтримку заборони нічної торгівлі було зібрано більше 1000 підписів. Замість продовження робочого дня за рахунок вранішніх годин, підприємцям пропонується продовжити денний режим, і проведений владою моніторинг свідчить, що зменшення кількості покупців з Білорусі пов’язано з внутрішніми проблемами сусідньої республіки.
Один з підприємців, який представляє ринок «Дарсон», каже: «Коли назрівали конфлікти, працівники ринку пропонували відстоювати свої права на майдані, закликаючи чиновників до привселюдної відповіді. У відповідь же чули: «Не треба, я піду, з ними домовлюся». А ми не розуміємо, які можуть бути домовленості? Коли ми зауважили їй про це, Надія Володимирівна сказала: «Циць! Я депутат, і знаю, що роблю!». Зрештою, наймолодші полишили профспілку.
Саме зі зменшенням кількості членів профспілки захисту підприємництва міста Хмельницького, а відтак і кількості грошей, що надходили у якості внесків, підприємці пов’язують зміну режиму роботи ринків. Підприємці кажуть, що тепер депутатка запевняє невдоволених працівників ринку: щойно вони знову стануть членами її профспілки, то одразу ж ринки працюватимуть, як і раніше.
Підприємці намагалися вплинути на діяльність Кнець, а вона ніби зауважила: «Не втручайтеся в мій сімейний бізнес!»
Зараз підприємці називають діяльність Надії Кнець «кришуванням». Вони запевняють, що їхніми руками минулого року була спровокована ситуація, в результаті чого ТОВ „Речовий ринок „Торговий дім „Бартерсервіс” було відмовлено у продовженні договору оренди земельних ділянок. Ці землі тепер знаходяться у комунальній власності, а колишній «Бартер-сервіс» став частиною ринку «Ранковий». Тож син Кнець тепер має роботу: він працює на цьому ринку.
Великим здивуванням для колишніх членів профспілки стало те, що Кнець не підтримала їхні останні вимоги щодо змін в Податковому кодексі, переконуючи всіх у тому, що ці норми повинні влаштувати малий бізнес.
Чи не останньою краплею, яка переповнювала чашу терпіння, стала скарга на ім’я міського голови. У ній ініціативна група, до якої увійшла Надія Кнець, Віра Ніцевич та інші «накатали тєлєгу» на своїх колег і звинуватили торгівців у злісному невиконання режиму роботи. Представники інших ринків у лиці пані Кнець вимагали притягнення винних осіб до відповідальності, звільнення з роботи адміністрації ринку, а також, за «накатаним сценарієм», передачі ринку СУМС до комунальної власності.

Для того, аби бути досконально об’єктивними при висвітленні цієї ситуації, ми звернулися за коментарями до самої Надії Кнець, голови Профспілки захисту підприємництва міста Хмельницького, депутата Хмельницької міської ради.

Ось що вона сказала:
«Все викладене – брехня, наклеп і перешкоджання законній діяльності громадської організації. Відповідальність за це наступить для всіх осіб, хто буде підривати авторитет профспілки, депутата, перешкоджатиме діяльності на захист людей.
Мені шкода, що ви не розумієте, та живете в якомусь паралельному світі. Якщо ціль газети – не нести світле, добре і вічне, і не допомагати людям, а сіяти тільки смуту, розбрат і продовжувати діяти тільки в інтересах цих осіб – це ваше право. Але є ще в інших людей права на закон, тому що дві правди не буває, а лише одна. Хочете це з’ясовувати в суді – то там і зустрінемося. Я вам бажаю всього найкращого. Не думала, що на кінець року я від нашого міста Хмельницького і від наших людей отримаю такого подарунка на Новий рік…
Мою діяльність, як депутата, ви бачите на сесіях. Діяльність профспілки показали по документам: рішення конференції, відомості, які я навіть не мала вам показувати, білети. До майданських грошей я відношення абсолютно не мала. І на це в нас також є документи, я вам їх теж показувала. Була створена комісія, яка займалася розподілом цих коштів. Ми надавали благодійну допомогу людям, які лежали в лікарні, і просили допомоги, також давали й дитячому будинку. Підприємці купили генератор, їздили на Київ, організовували роботу. Я ні в чому не винна, і про мене треба подібне друкувати на Новий рік?»
При зустрічі 27 грудня, відмовляючись говорити «на диктофон», пані Кнець показувала документи, квитки, заяви підприємців про вступ до профспілки та відомості про сплату профспілкових внесків членами профспілки.
Рішення про зміну режиму роботи ринків пояснює так: лише за рік, працюючи в такому режимі, загинули п’ятеро осіб, та запевняє: у тому, що кількість покупців з Білорусі зменшилася, винна не вона, а ситуація у сусідській країні.
Також Надія Кнець показала теки з заявами та листами, які підтверджують роботу профспілки по захисту підприємництва міста, та підписи працвників ринку СУМС, які були згідні зі встановленням нового режиму роботи ринків, який діє до сьогодні. А на самому ринку, як запевняє голова профспілки, близько 100 членів цієї організації.
Громадська діячка каже, що кожен, хто вступає в профспілку, має написати заяву. Виключення може відбутися у випадку, якщо людина або напише заяву, або не сплачує упродовж 3-х місяців профспілкові внески.
Що ж стосується використання аудіоапаратури, то Надія Кнець запевняє: по інших місцях її возитиме вона не дасть, оскільки профспілка міська, тому обладнання є власністю громади міста. Тому, за словами самої Кнець: «Лише через мій труп!»
Про суми витрачених коштів каже, що лише на діяльність колишньої колеги Галини Кулик було витрачено близько п’ятдесяти тисяч гривень, і тільки одна поїздка до Києва на акцію протесту коштувала 13 тисяч гривень. Щоправда, за рахунок благодійних внесків було відшкодовано 8 тисяч. Про все це є відповідні рішення зібрань членів профспілок. Що ж до її відсутності на комісії, то запевняє: зібрання відбулося у понеділок, але оскільки це – вихідний для працівників ринку, то, відповідно, він є вихідним і для неї, тому й не було змоги відвідати засідання комісії. Про сина каже: «Він там працює контролером. Що тут такого?»

Ольга Лисиця