Туристичний сезон у Хмельницькому відкривали урочисто

організаціями, інфраструктурою, пам’ятками, визначними місцями тощо. Хмельничани мали можливість запланувати мандрівки та організувати майбутній відпочинок.

Всього в рамках проведення свята на майданчику біля кінотеатру імені Тараса Шевченка на виставці-презентації було представлено 12 туристичних організацій, 2 приватні готелі, 9 музеїв, арт-галерея «Ренесанс», заповідники «Самчики» та «Меджибіж», Кам’янець-Подільський районний туристично-інформаційний центр, санаторій «Райдуга» з міста Волочиськ, громадські організації.
У парку культури та відпочинку імені Івана Франка відбулися змагання зі спортивного туризму – в’язання вузлів, перетягування канату, навісна переправа та розкладання наметів, загалом взяли участь близько 500 школярів, 19 команд шкільних туристичних гуртків. На майданчику біля кінотеатру імені Тараса Шевченка відбувся конкурс малюнка на асфальті «Відчуй себе туристом» (30 команд від шкіл) та конкурс на кращу туристську пісню серед учнів загальноосвітніх шкіл міста – 19 колективів та виконавців.

Під час урочистого відкриття свята заступником міського голови Віктором Байдичем було відзначено учасників і переможців змагань і конкурсів. Школярі отримали подарунки, спонсорами яких стали туристичні організації міста – Українсько-турецьке спільне підприємство «Гюрсес-Інтур», туристичне агентство «Супутник-Поділля», туристичні агенції «Соляр тур», «МТБ-тур», «Турін», «Алекон», «Ексклюзив» та приватні апартаменти «Романтика».

Детальніше познайомитись із цікавинками міста та Подільського краю мешканці міста мали можливість завдяки персональній виставці Ігоря Байдака «Стежками рідного краю». Виставка налічує біля 100 фотографій і ті, хто не встиг переглянути мають можливість побачити їх в експозиції музею історії міста на вул. Проскурівській, 30 та у галереї міської ради.
З нагоди свята учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів представили на виставку «Україна очима юних туристів» свої роботи.

До уваги хмельничан та гостей міста також були представлені вироби народних майстрів не лише Хмельницького, але й з інших міст та селищ України, прозвучав концерт муніципального духового оркестру. За підтримки туристичної агенції «Райзен-тур» та музею історії міста для хмельничан проведено безкоштовну автобусну екскурсію містом.
Свято завершила велика концертна програма за участю кращих творчих колективів міста, із конкурсами, іграми, розвагами на туристичну тематику.