https://moyagazeta.com/

У Хмельницькій області засуджено трьох осіб, які намагалися збути набої та вибухівку

У вересні 2012 року співробітники СБУ спільно з органами міліції затримали на території Кам’янець-Подільського району 35-річного старшого сержанта однієї з військової частини області, який намагався збути 98 набоїв калібру 7.62 мм. Згодом було затримано двох його спільників – 30-річного командира взводу інженерно-саперної роти, де служив затриманий торговець набоями та депутат однієї із сільських рад, колишній військовослужбовець.

Встановлено, що набої та вибухівку зловмисники викрадали зі складів однієї з військових частин, а також здобували в ході нелегальних розкопок на місцях воєнних дій часів Великої Вітчизняної війни.

Під час обшуків правоохоронці вилучили у правопорушників майже 2,5 кг вибухової речовини (тротил, гексоген), 1100 шт. набоїв калібру 7,62 мм, 648 грамів бездимного баліститного пороху, 28 метрів вогнепровідного шнура, який містить у своєму складі вибухову речовину, 3 артилерійські снаряди часів Великої Вітчизняної війни, 124 набої різного калібру.

Вироком суду організатора каналу незаконного обігу засобів ураження – 35-річного військовослужбовця визнано винним за ч.1 ст.262 (викрадення та привласнення бойових припасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв) та ч.1 ст.263 (незаконне носіння зберігання, придбання та збут бойових припасів та вибухових речовин та пристроїв) Кримінального кодексу України і призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном 3 роки. Двох його спільників визнано винними за ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України та призначено покарання у вигляді 4 років позбавлення волі з іспитовим терміном 3 роки.

Прес-центр СБ України