https://moyagazeta.com/

У Хмельницькій області будуть переробляти пластикові пляшки

ПЕТ-пляшка є одним з найбільших забруднювачів місцевих полігонів та має дуже великий період розкладання, але, з іншого боку – це джерело вторинної сировини з гарним попитом на ринку та економічно привабливою для підприємства-продавця ціною. Окупність даної лінії складає всього близько півроку, – розповідає директор державного підприємства “Укрекоресурси” Дмитро Радіонов. – ПЕТ-сировина користується попитом у багатьох промислових галузях, ми вже маємо домовленості щодо співпраці із кількома покупцями.

Нові потужності ДП “Укрекоресурси” мають вітчизняне походження – їх вироблено у Львові. Продуктивність лінії по вхідній сировині складає 500 кілограмів на годину та передбачає п’ять стадій роботи – від очистки, сортування, миття до подрібнення та безпосереднього процесу переробки ПЕТ-сировини.

ПЕТ-пластівці класу “А”, які вироблятиме підприємство, є сировинною базою для виробництва хімволокна, смол для лакофарбової та парфумерної промисловості, вторинних ПЕТ-пляшок, бандажної стрічки та іншої популярної продукції. Найближчим часом ДП “Укрекоресурси” планує запустити ще кілька об’єктів у різних регіонах України

До речі, державне підприємство “Укрекоресурси” є єдиним уповноваженим підприємством, відповідальним за побудову на загальнодержавному рівні системи збирання та утилізації відходів вторинної сировини, а також організації системи роздільного збору побутових відходів.

Джерело: ” Всім”