https://moyagazeta.com/

У Хмельницькому будуть діяти нові правила розміщення вивісок.

 Виключення становитимуть офіційно зареєстровані бренди іншою мовою. Також текст не повинен містити помилок. Далі про це розповість «Хмельницький».

Сьогодні, 25 січня, під час засідання виконавчого комітету, затвердили нові «Правила розміщення вивісок у Хмельницькому». Регулюватиме розміщення вивісок на території міста управління архітектури та містобудування, контролюватиме дотримання усіх вимог – управління екології та контролю за благоустроєм міста.

У документі чітко визначено, де і як повинні встановлюватися вивіски. Вони не повинні перешкоджати пішоходам. Також важливо при розміщенні вивіски враховувати архітектуру будівлі, її стиль, декоративні елементи та колір фасаду. Вивіски дозволено розміщувати біля входу у приміщення, над вхідними дверима, над вітринами та над віконними прорізами тощо. Площа поверхні вивіски не повинна перевищувати 3 квадратних метрів. Конструкція та матеріал вивіски повинні бути стійкими до погодних умов.

Також кожна вивіска повинна мати свій паспорт. Це є підставою для розміщення вивіски у визначеному місці та на певний термін. Самовільно встановлені вивіски будуть демонтовані.

Однією з головних вимог є те, що вся інформація на вивісці повинна бути вказана українською мовою. Виключення становитимуть офіційно зареєстровані бренди іншою мовою. Крім того, інформація не повинна містити орфографічних помилок. Адже дуже часто на вулицях міста можна побачити вивіски, текст яких написаний з помилками. Найчастіше трапляються кальки з російської мови. Наприклад, замість слова «гарячі» вживають «горящі» путівки. Ще однією проблемою є відсутність розділових знаків на вивісках. Це свідчить про те, що автори цих текстів просто не знають елементарних правил орфографії та пунктуації.https://khmelnytsky.com.ua