У Хмельницькому хліб подорожчав на 25 копійок

– Раніше хлібину ми продавали по 2.80, тепер ціни підвищили і покупцям треба платити три гривні вісім копійок, – кажуть продавці із магазину «Бріз». – Такі ціни як на сірий, так і на білий хліб, зате булочки продаємо по старій ціні.
Жителі Хмельницького занепокоєні такими різкими змінами.
– Я пенсіонерка, – каже хмельничанка Віра Дяченко, – у мене так грошей немає, а тут ще ціни на хліб підняли. Всі розуміють, що це найперша їжа для людини, тому й вироблять таке. Ніхто не думає, що нам жити немає за що.

На хлібозаводі «Стіомі-Холдінг» говорять, що рішення про зростання цін ухвалили через зростання цін на сировину. У подальшому підвищення не передбачається.
– Це зробили тому, що за підрахунками ми почали більше витрачати коштів на сировину і випічка хліба стала невигідною, – повідомляє начальник комерційного відділу хлібозаводу «Стіомі-Холдінг» Богдан Галевич. – Поки що хлібні вироби виготовляють із запасів минулорічного борошна, бо цьогорічне ще не поступало.

У відділі рослинництва головного управління агро-промислового розвитку Хмельницької облдержадміністрації говорять, що запаси борошна ще є і вірогідно, що його би вистачило до нового врожаю.
– Взагалі, на Хмельниччину потрібно 110 тисяч тонн продовольчого зерна, – розповідає начальник відділу рослинництва головного управління агро-промислового розвитку Хмельницької облдержадміністрації Ванда Сердюк. – На одну особу припадає 83 кілограма зерна, це на випічку хліба і на крупи. Сьогодні вже обмолочено 40% площі, тобто 400 тисяч тонн при середній урожайності 43 центнера з гектара, 60 % ще треба обмолотити. З минулого року залишилось близько 300 тисяч тонн зерна.

Підприємці теж занепокоєні, адже вони не знають, як тепер розкуповуватимуть товар.
– Мені сказали, що треба ставити ціну на хліб 3.26, але я ставлю 3.10, щоб люди купували, – каже підприємець у продуктовому магазині.
Деякі хмельничани різниці не відчувають.
– Я навіть не помітила, що хліб подорожчав, – каже хмельничанка Тетяна, яка зайшла у магазин «У Панаса». – Я не купую цілу булку, лише третину або четвертину. Просто я сама живу і мені вистачає, а уявити тільки, як тим сім’ям, у яких по двоє-троє дітей і всіх треба нагодувати … Це важко.
Продавці говорять, що це лише Хмельницький хлібзавод підвищив ціни, а ціни виробника залишаються такими, як раніше.
– Ми продаємо хліб за цінами виробника, у нас все по-старому, – каже продавець Валентина, яка працює у «Принципі 32». – Ми маємо свою пекарню, самі випікаємо хліб і самі продаємо.

Джерело: Всім