https://moyagazeta.com/

Хмельниччина увійшла у вісімку регіонів, де планують оздоровити понад 60% дітей

Під час наради розглядалося питання виконання доручень Президента та Кабінету Міністрів щодо забезпечення літнього відпочинку дітей. Лише 8 регіонів України цьогоріч мають на меті оздоровити понад 60% дітей – це найкращі показники в Україні. Серед них і Хмельницька область. Про стан справ на Хмельниччини журналістам місцевих ЗМІ розповів Василь Ядуха. Зокрема він наголосив, що на вимогу Президента та Уряду, питання оздоровлення дітей перебуває на особливому контролі влади області.

« Ми зробили ставку на відродження стаціонарних закладів оздоровлення дітей. В області є таких 13. Додатково взяли на себе зобов`язання ще 2 відкрити в Дунаєвецькому і Теофіпольському районах. Це дозволить охопити ще додатково близько 4 % дітей і вийти на показник 70%», – підкреслив Василь Степанович. Всього заплановано відкриття 888 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Наразі вони знаходяться у задовільному стані, завершуються підготовчі роботи, проводяться хлорування водопровідних споруд та мереж. Обслуговуючий персонал проходить обов`язкові медогляди. Фінансування забезпечено на рівні минулорічному. На оздоровлення планується використати більше 14 мільйонів гривень. « В першу чергу ми намагаємося знайти шляхи залучення районних і міських бюджетів, щоб на 3% збільшити фінансування на ці потреби. Це дозволить оздоровити більше дітей саме в стаціонарних закладах», – підкреслив Василь Ядуха.

«Найголовніше, що ми все зробимо, щоб стовідсотково оздоровити і забезпечити відпочинком дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-сиріт, чорнобильців, дітей з багатодітних та малозабезпечених родин. Дітей такої категорії більше 13 тисяч. 90% фінансування бере на себе бюджет. Фонд соціального страхування забезпечив 38 гривень за щоденне перебування» , – зазначив очільник краю. Всього на Хмельниччині планують оздоровити більше 86 тисяч дітей.

Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв на селекторній нараді наголосив на Необхідності посилити контроль за технічним станом автотранспорту і залізничних вагонів, які використовуються для перевезення дітей. Також важливо підсилити контроль за рівнем професійної підготовки і досвідом роботи водіїв автобусів та іншого персоналу на транспорті. Укравтодору доручено вжити невідкладних заходів щодо поліпшення стану доріг, під’їзних шляхів до місць відпочинку дітей, особливо в гірській місцевості. Питання забезпечення безпеки дітей Андрій Клюєв доручив керівникам усіх регіонів взяти під особистий контроль.

Источник: Хмельницька ОДА