https://moyagazeta.com/

У Хмельницькому відкриється перша в Україні музей-студія фотомистецтва

У цій колекції понад 500 експонатів, дата випуску яких: кінець ХІХ – початок ХХ ст. Є надзвичайно рідкісні, раритетні експонати, що існують лише в декількох екземплярах. Є й цілком унікальні, наприклад, перший серійний фотоапарат випущений в Україні у 1932 році.

Крім цього, для колекції музею зібрано чимало старих фотографій, які зберегли пам’ять про перші традиції виготовлення фотографій, про наше місто та його багату історію. Серед таких фотографій робота Голованевського Д. – одного з перших проскурівських фотографів відомих у кінці ХIХ ст., який мав свою власну фотомайстерню (відкрита у 1984 році), що була розташована на в будинку № 2 на вулиці Проскурівській. (Єсюнін С. М. Прогулянка Проскуровом. Історичні нариси. – Хмельницький, 2008.)

Історичні факти свідчать про 130 річну історію розвитку фотомистецтва у місті. Перша фотомайстерня в місті Хмельницькому тодішньому Проскурові була відкрита у 1880 році. Її власником був міщанин Матвій Юргилевич. (Памятная книжка Подольськой губернии на 1885 г. Адрес-календарь и статистическо-справочные сведения. – К.-П., 1885., Сборник сведений о Подольськой губернии. Єсюнін С. М. Місто Хмельницький: історія, події, факти. – Хмельницький, 2004. – С. 31.).

Відкриття музею прикрасять 70 конкурсних робіт членів Національної спілки фотохудожників України, які будуть представлені у виставковій залі музею. Серед них роботи Заслуженого діяча мистецтв України відомого Хмельницького фотохудожника Олександра Солєнцова.

При музеї планується відкрити дитячу школу-студію, в якій учні та студенти зможуть навчатись як традиційним, так і сучасним технологіям створення фотографії, побувати на майстер-класах відомих фотомайстрів.

Рішення про відкриття музею прийняла сесія міської ради ще в травні минулого року. Головною метою музею є популяризація фотомистецтва в місті Хмельницькому і Україні, забезпечення доступу до історичної спадщини – фотодокументів про місто та його мешканців, збереження та популяризація історії виробництва фотоапаратури в Україні, створення умов для вивчення, збереження й використання матеріальних і духовних надбань обласного центру, формування глибоких знань з його історії та сьогодення, прилучення громадян до здобутків національної і світової культурної спадщини.

Автор: УВІП