https://moyagazeta.com/

В Хмельницькому обов'язково реєструватимуть собак. Котів – лише за бажанням

Як йдеться у пояснювальнй записці, доданій до проекту, прийняття такого регуляторного акту на заміну чинного 1999 року, назріло, зокрема, через зростання конфліктних ситуацій, які виникають через порушення правил утримання тварин та через невжиття заходів по регулюванню чисельності безпритульних тварин та постійне збільшення їх кількості. Окрім урегулювання зазначених проблем, рішення має вирішити проблеми, пов’язані з тваринам та забезпечити сприятливі умови співіснування людей і братів наших менших.

Однією з особливостей утримання домашніх тварин відповідно до нових Правил є те, що власник повинен зареєструвати тварину упродовж 10 днів з моменту її придбання та 60 днів з моменту її народження. Оскільки за старими правилами реєстрація тварин де-факто не проводиться, хоча де-юре ці функції покладено на житлово-експлуатаційні організації, управління ветмедицини, інші структури. Даним актом визначено: тепер реєструватимуть тварин у «Спецкомунтрансі». Проте, у Абонентському відділі підприємства допоки про нову службу чули, але нічого не знають про те, коли вона працюватиме. Варто звернути увагу усім гостям міста на невеличку особливість: якщо не хмельничани знаходяться з собакою на території обласного центру більше 30 діб, то вони обов’язково повинні зареєструвати свого вихованця. Це – що стосується собак. Реєстрація котів відбуватиметься за бажанням власника. Не пізніше, ніж через 15 діб після проходження відповідної процедури, власнику видаватиметься реєстраційне посвідчення та номерний індивідуальний знак тварини, друковане видання Правил.

У випадках втрати реєстраційного посвідчення власник має звернутися до «Спецкомунтрансу» за повторною реєстрацією тварини. Уся процедура – і первинна, і повторна – платна, проте, достеменно про її вартість нічого не відомо навіть на комунальному підприємстві. Від сплати коштів будуть звільнені лише інваліди по зору, для яких собака – поводир.

Проте, навіть жетон та намордник не врятує від вилову пухнастого вихованця: усі, окрім стерилізованих із кліпсою, собаки, що перебуватиме у громадських місцях без супроводу господаря, визнаватимуться безпритульними . «Полювання» на бездомних «Спецкомунтранс» проводитиме вранці (з 5 до 7 години), або ввечері – після 20-22 год.
Контролюватимуть виконання власниками прийнятих правил міліція, управління ветеринарної медицини в місті Хмельницькому, управління житлово-комунального господарства та міська санітарно-епідеміологічна станція, кожен – у рамках своєї компетенції.
Юристи першими дали оцінку одній з норм новоприйнятого рішення: проведення реєстрації домашніх тварин не передбачено порядок проведення реєстрації. Щодо платні висловився Володимир Швець, який зазначив: «Ми нав’язуємо послугу, яка фактично громадянам не потрібна». Окрім того, хотілося б вірити, що після створення відділу реєстрації при МКП «Спец комун транс» спроможний буде відраховувати кошти, отримані за реєстрацію, на вилов безпритульних тварин та їх стерилізацію, адже уже принаймні трьом робітникам, які працюватимуть у цьому відділі, треба буде платити хоч би мінімальну зарплатню, не кажучи вже про витрати на закупівлю або виготовлення усієї необхідної для проведення реєстрації продукції.

А наразі нез’ясованими принаймні один момент: яким саме чином ідентифікуватимуть власника собаки відповідно до нових правил, якщо навіть під «спілкування з собі подібними» собака втратить жетон та яким чином доводитимуть власність на тварину. «Правила не вирішують абсолютно ніякого питання і існуватимуть лише на папері», – у цьому переконаний свободівець Віталій Діденко. Він зауважує, що незайве було б відкласти прийняття цього регуляторного акту та ретельніше ознайомитися з досвідом європейських країн у сфері поводження з тваринами.

Проте, хоча відповідний відділ реєстрації у «Спецкомунтрансі» допоки не створений, власникам собак незайве було б ознайомитися з новими старими правилами – раптом решта служб і органів уже з набранням чинності контролюватимуть їх виконання?
 

Ольга Лисиця для “Моя газета+”