https://moyagazeta.com/

В Хмельницькому пройшла акція «НІ поліцейській державі!»

Не зважаючи на перенесення розгляду законопроекту, учасники акції наголосили, що їм не потрібно половинчастих рішень, а єдиним яке може бути – це зняття з розгляду даного законопроекту.
На думку ініціаторів акції така законодавча ініціатива знищить громадянське суспільство. Після прийняття такого закону бути активним та публічно заявляти про своє невдоволення діями будь-якої влади означатиме – пребувати поза законом. За словами голови громадської організації «Діти кризи» Федора Устинова: «Закон 2450 – це фактична спроба підрізати крила демократії в Україні. Громадськість не повинна ні в якому разі допустити прийняття цього поліцейського закону. Адже тоді будь-яка місцева влада отримає вдосталь часу для того, щоб через наші «незалежні суди» безпідставно заборонити будь-яку публічну критику на свою адресу. Наше завдання зробити усе можливе щоб цього не трапилось»

Активісти громадських організацій, та суспільно активна молодь вишукувались у колону та пройшли пішою ходою центральною вулицею міста скандуючи гасла «Ні поліцейській державі!» та «Україна не тюрма!».
«Поки будуть розбиратися хто запропонував цей «драконячий» закон, а потім ще й виясняти хто за нього проголосував, страждати будуть громадські активісти, які по суті виконують функції держави тільки безкоштовно. То ж владі треба спочатку розібратися в собі. Якщо вона виступає за побудову активного громадянського суспільства, то хай покаже це на ділі – голосуванням проти цих самодержавних експериментів» – заявив на мітингу голова Хмельницької громадської ініціативи «Оновлення країни» Олесь Вітряний.
Згодом, організатори, можливо вже на останній акції протесту (за умови прийняття цього ганебного закону) закликали усіх активних, свідомих, та небайдужих жителів міста та області, завжди залишатись повноправним громадянами України та в усілякий мирний та законний спосіб відстоювати свої конституційні права на проведення мирних акцій, мітингів та зборів громадян.

У акції взяли участь:
 Хмельницька обласна громадська організація «Діти кризи»
 Хмельницька обласна ініціативна група Громадської ініціативи «Оновлення країни»
 Хмельницька обласна молодіжна громадська організація «Молодь.Закон.Справедливість.»
 Хмельницька обласна громадська організація «Комітет моніторингу діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування»
 Хмельницька обласна молодіжна громадська організація «Пластовий рух «Сокіл»
 Жіноча молодіжна організація «Нова етика»
 Хмельницька обласна молодіжна громадська організація «Фреш сіті»

На думку Руслана Рохова, голови правління ХМО ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив», громадськість здобула тактичну перемогу у боротьбі за свободу мирних зібрань в Україні. Вчора після акції протесту проти прийняття законопроекту № 2450, яка відбулася у більше ніж 20 обласних центрах країни, погоджувальна рада українського парламенту вирішила перенести розгляд законодавчої ініціативи та провести додаткові комітетські читання з цього приводу.

Нагадуємо, що днями більше 100 громадських організацій України звернулися із вимогою перенести розгляд проекту закону “Про порядок організації і проведення мирних заходів” (№ 2450) до голів парламентських фракцій, Голови Верховної Ради та Голови Комітету з питань Прав Людини. Як стверджує член Громадської Ради при МВС України з питань забезпечення Прав Людини Володимир Чемерис, найбільш одіозна норма сьогоднішньої редакції законодавчої ініціативи №2450 – норма про повідомлення влади про захід не менше ніж за 4 дні до його проведення. Нововведення, по суті, встановлює “дозвільний” порядок проведення мітингів всупереч визначеному Конституцією – “повідомчому”. “Чотирьох днів, як показує вітчизняна практика, достатньо, щоб корумпований суд під будь-яким приводом заборонив людям збиратися.

Тому ніякі зібрання, проти яких заперечує влада, ви провести не зможете,” – стверджує правозахисник. Законопроект також фактично унеможливлює проведення спонтанного мирного заходу (стихійний протест і т.п.), оскільки ця дефініція у проекті закону прописана недостатньо чітко. Володимир Чемерис також зазначає, що норми про граничні терміни повідомлення влади про проведення мирних заходів присутні у законодавствах деяких європейських країн.

Проте в українських реаліях узаконення подібного нововведення стане згубним для демократії та призведе до диктатури. Антидемократична практика застосування “дозвільного” порядку проведення мітингів вже діє, зокрема, в Росії, Казахстані та Білорусі, де систематично відбуваються репресії проти як громадських активістів так і звичайних громадян. Вчора, 14.06.2010, під час Всеукраїнської акції протесту, протестувальники вимагали від членів парламентської погоджувальної ради перенести розгляд законопроекту №2450, спрямувати його на експертизу до Венеціанської комісії, а також провести парламентські слухання щодо законопроекту за участі представників громадських організацій.

Організаторами акції виступили громадські організації та студенти з різних ВНЗ країни. Нагадуємо, що згідно розкладу засідань українського парламенту, 17 червня 2010 року Верховна Рада мала розглядати у другому читанні та в цілому проект Закону “Про порядок організації і проведення мирних заходів” (№ 2450), який, за оцінкою правозахисників, всупереч нормам Конституції та міжнародних зобов’язань країни загрожує суттєво обмежити право на мирні зібрання в Україні.