https://moyagazeta.com/

В Хмельницькому вшанували памґять вґязнів концтаборів

Розпочався захід покладанням вінків і квітів до пам’ятника. Під час своєї промови Сергій Мельник сказав: “Про страшні злочини нацизму завжди будуть нам нагадувати могили за військовим кладовищем, біля нового автовокзалу та під Лезневим, братська могила жертв фашизму Раківського концтабору, на якій ми зараз схиляємо голови”. І оголосив хвилину мовчання.

“Щороку на братській могилі Раківського концтабору з’являються нові меморіальні плити на честь воїнів, які тут захоронені. Родичі загиблих лише через десятиліття після закінчення Великої Вітчизняної війни отримали можливість віднайти у німецьких архівах документи, які засвідчують, що їх батько чи дід був в’язнем та загинув у “Шталазі-355”, – продовжив Сергій Іванович.

Голова обласної ради борців антифашистського опору – колишніх в’язнів фашистських концтаборів Панас Сторожук подякував усім, хто доклав зусиль до організації заходу та сказав, що навіть перебуваючи у таборах вони жили із надією в серці та боролися із гітлерівським режимом. “Кожного разу зустрічаючись із товаришами ми згадуємо, що все це було, було з нами і ми ніколи цього не забудемо”, – сказав Панас Іванович.

Закінчився захід маршем солдат А-4239 військової частини та під залп почесної варти.

Довідково
11 квітня 1945 року в’язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців, і вийшли на волю.
За часи німецької окупації 65 тисяч військовополонених, знищених гітлерівцями у концтаборі Ракове; 16 тисяч мирних громадян, закатованих та розстріляних в окупованому місті Проскурові; більше 1300 молодих проскурівчан, вивезених на примусові роботи до Німеччини.

Автор: УВІП