https://moyagazeta.com/

В Хмельницькому жбурляли яйця назустріч проблемам сьогодення

17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства стосовно жінок. Саме цим днем, розпочинається 16-денна акція проти гендерного насильства. І по всій Україні в ці дні відбуваються акції, круглі столи, семінари. Саме тому ЖМО «Нова Етика» вирішила не пасти задніх, і провести тематичну акцію.

Акція відбулась у вигляді театралізованого дійства. Усім відому гру «Дартс» «Нова Етика» представила у новому форматі, як спосіб привернення уваги до проблеми насильства щодо жінок, дівчат і не тільки. Замість звичайної мішені, на ній були надписи: «вбивство, зґвалтування, торгівля людьми, насильство в сім’ї» – це саме ті проблеми, які повинні бути знищені у нашому суспільстві і про які потрібно говорити повсякчас. Кожній дівчині на руку була пов’язана біла стрічку, яка є символом проти всіх форм насильства над жінками та збереження материнства. Також перехожі мали змогу ознайомитись з інформацією про випадки насильства у Хмельницькій області за останній рік, що як найкраще доводить існування проблеми. Лише той факт, що злочинність в нашій області за 9 місяців зросла на 22,8% і було здійснено 19 зґвалтувань і замахів на зґвалтування повинен викликати обурення у суспільства. Та й наше чинне законодавство не може нормально захистити своїх громадян. До прикладу на «сімейного» насильника накладається штраф від 1 до 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян у разі вчинення насильства. «Ви б’єте свою дружину? Заплатіть 17 грн. і бийте далі.»

«Ми проводимо акцію, для того щоб показати суспільству, що проблема все таки є, і з нею необхідно боротись. Ми звертаємося до кожного українця. Не дозволяйте собі терпіти знущання, і не знущайтесь над іншим. Будьте достойними носити горде звання – «Людина». Скажіть «Ні» насильству.» – закликала активістка ЖМО «Нова Етика» Черноусова Олександра.