https://moyagazeta.com/

Вчора – випускник, а сьогодні – роботодавець

Почесними гостями свята стали Аташе Королівства Данії з питань оборони підполковник Ове Бак Хансен, помічник Аташе Королівства Нідерландів з питань оборони Джон Лок, Менеджер Програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців Крістофер Штаудт, представники Хмельницької облдержадміністрації, влади міста Хмельницького, директори обласного і міського центрів зайнятості, командування гарнізону та інші високоповажні гості.

Вітаючи новоспечених менеджерів, маркетологів і спеціалістів комп’ютерних технологій та систем, гості свята і керівники проекту щиро бажали їм усіляких гараздів у цивільному житті, не зупинятися на досягнутому та прагнути постійного вдосконалення своїх вмінь і навичок.

– Данія підтримує Україну як незалежну державу, – вітаючи випускників, зауважив Аташе Королівства Данії з питань оборони підполковник Ове Бак Хансен. – Проект перепідготовки і соціальної адаптації колишніх військовослужбовців – зразок практичної співпраці наших держав. Ми не намагаємося осягнути неосяжне. Ми не ставимо за мету перенавчити 100% військовослужбовців запасу в Україні і знайти їм роботу, ми даємо шанс усім бажаючим і вони мають можливість ним скористатися. Паралельно ми переймаємося й наявністю робочих місць для цих людей. Тому ярмарки вакансій, які проводяться, зокрема, у Хмельницькому центрі паралельно з кожним випуском, – важливий момент нашої спільної справи, аби дипломовані слухачі змогли на практиці застосувати набуті знання, вміння і навички.

– Завдяки успішності подібних проектів на ринку з’являється більше країн, які хочуть працювати у напрямку перепідготовки колишніх військовослужбовців чи тих, котрі плануються до звільнення, – додав у своєму виступі помічник Аташе Королівства Нідерландів з питань оборони Джон Лок. – Відповідно зростає і конкуренція, від якої Україна лише виграє.

Начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Хмельницької обласної держадміністрації полковник запасу Леонід Бачинський побажав випускникам всіляких гараздів і успішної самореалізації в цивільному житті. Крім того, він на знак шани та вдяки від імені губернатора Хмельниччини вручив підполковнику Ове Бак Хансену пам’ятний подарунок і грамоту.
Капітан Руслан Марценківський наразі проходить військову службу в частині спеціального призначення і планується у цьому році до звільнення. На курсах проходив навчання за спеціальністю “Графічний дизайн та реклама”. Він каже, що навчання у Центрі дало йому можливість здобути цікаві і змістовні знання, вміння і навички у цілком новому для нього цивільному напрямку діяльності.
– Сподіваюсь, що після звільнення я знайду достойну роботу за новим для себе фахом. Мені лише 35 років, тому ще не пізно перелаштуватись зі звичної для мене військової служби та стати “зубром” у графічному дизайні та рекламі. Маю надію, що за кілька років і сам вже пропонуватиму робочі місця звільненим з військової служби колегам на своїй власній фірмі, – додав Руслан Марценківський.

Директор Хмельницького центру перепідготовки Михайло Войнаренко представив усім учасникам урочистостей близько двох десятків провідних підприємств Хмельниччини, які взяли участь у “Ярмарку вакансій-2011”.
– Це вже двадцять четвертий випуск слухачів, яких ми підготували в нашому Центрі, – зауважив Михайло Войнаренко. – Найкращим свідченням високого рівня підготовки військовослужбовців запасу в Центрі є те, що серед сьогоднішніх учасників ярмарку є чимало роботодавців, які три чи чотири роки тому стояли тут в ролі випускників, а зараз очолюють підприємства, регіональні представництва закордонних і вітчизняних компаній, керують власним бізнесом та створюють нові робочі місця.

Після “Ярмарку вакансій” в залі засідань вченої ради університету відбулося урочисте вручення свідоцтв та сертифікатів випускникам 24-го етапу перепідготовки Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації.
19 вересня Хмельницький центр розпочне 25-ий етап навчання. На сьогодні зареєстровано понад три десятки заяв кандидатів. В ході кваліфікаційного відбору планується зарахувати 66 чоловік на відповідні до їхніх побажань і нахилів напрями перепідготовки.

Андрій АГЄЄВ.
Регіональний медіа-центр Міноборони України. (м. Хмельницький, фото Сергія Слободянюка).