https://moyagazeta.com/

Валерій Лесков: рішення депутатів було вірним

Коментуючи прийняте депутатами рішення, Валерій Лексов нагадав, що попердній дозввіл на розробку проекту землеустрою був даний іще в 2005 році міською радою позаминулого скликання, коли Хмельницький очолював Микола Приступа.

Тоді, за словами В. Лескова, до думки мешканців будинку ніхто не дослухався. В 2006 та 2007 роках влада не розглядала це питання, оскільки обидві сторони – і священослужителі, і мешканці зверталися до неї з протилежними за змістом вимогами.
Керівництво міста, аби вирішити конфлікт, порадило служителям церкви зібрати підписи мешканців будинків про те, що вони не проти будівництва житла у дворі будинку.

Побачивши необхідні підписи, міська рада прийняла рішення про надання в оренду земельної ділянки по вулиці Володимирській.Проте, кілька років потому деякі мешканці передумали підтримувати будівництво обителі для священників, і поставили свої підписи уже під місцевою ініціативою, яка вимагала заборонити будівництво об’єкту.

Проте, церковники вже витратили значні кошти на розробку документації. “Тоді мешканці були за будівництво, зараз – проти. Страждають священники, які вклали кошти, водночас страждають і мешканці, в яких забирають зелену зону, місце під дитячий майданчик, лавочки…”. Проте, на думку секретаря, депутати прийняли вірне рішення.

Валерій Лесков стверджує, що коли знайомився з досвідом інших країн щодо забудови міст, то побачив, що останнє слово залишається за громадою міста. “Ми – на роботі в громади. Люди сьогодні прийшли до нас, і ми маємо допомагати людям. Це – практика всього світу.”. Водночас він зауважує, що прийняття подібних рішень вимагає досконального вивчення ситуації, оскільки схожі ситуації можуть спровокувати розгоряння великих конфліктів у громаді – як міжконфесійних, так між людьми та церквою.

Ольга Лисиця для “Моя газета+”