https://moyagazeta.com/

Вчорашній свободівський парад вишиванок перевершив за кількістю учасників провладний напередодні

Тисячі людей, одягнутих в національні сорочки, пройшлися вулицями Хмельницького – з Майдану Незалежності до парку імені Івана Франка. В українську вишиванку були вбрані не лише дорослі, але й малюки, які йшли у перших рядах колони. Очолив парад кінний загін характерного козацтва та супроводжували одразу два оркестри. У кінцевому пункті свого руху демонстрація дещо збільшилася, адже до неї приєдналися і прості перехожі.

Окрасою ходи став жовто-блакитний прапор, полотнище якого несли десяток дівчат. Прямуючи вулицею Кам’янецькою, на якій не цей час частково було зупинено рух транспорту, далі – Проскурівською до парку імені Івана Франка, учасники акції співали українських пісень – кілька разів прозвучала славетна «Червона рута», виголошували речівки, чим привертали іще більше уваги перехожих.

Після зупинки, у парку, до присутніх звернувся депутат обласної ради, голова обласної організації ВО «Свобода» Ігор Сабій. «Сьогодні святкують справжні українці, святкують у вишиванках, у велелюдних майданах, тому що сьогодні за нами спостерігають мільйони тих, хто загинули за Україну. І зараз вони тішаться, що так багато українців пам’ятають за них, так багато українців є сьогодні з нами. Ми вміємо святкувати, і саме так будемо святкувати найбільше свято українського народу», – запевнив свободівець.

У парку імені Івана Франка поціновувачі національного мистецтва упродовж кількох годин насолоджувалися українськими естрадними та народними піснями. Особливістю концерту стало виконання фольк-творів, не знаних широкому колу слухачів, в яких поєдналися одразу сучасні технології та тексти і мелодії української давнини.

Це – третій за ліком парад вишиванок у обласному центрі, який проводить ВО «Свобода» до Дня Незалежності. Як зауважують в обласній організації цієї політичної сили, щороку до святкової колони долучається все більше і більше хмельничан та гостей міста, зокрема – дітей та молоді.

Ольга Лисиця