https://moyagazeta.com/

Небезпечна радянська ностальгія

Тому-то сьогодні важко назвати кількість автоматів для розливу газованих вод в обласному центрі. Але три, які можна назвати «останніми із могікан», і зараз прикрашають територію біля універмагу “Юність”. Вони і досі працють! Як не дивно, влітку минулого року хмельничанами було замічено, що цей “витвір мистецтва радянських інженерів” хтось заправляв, отже, на ньому заробляють гроші. Цікаво — хто?

У Хмельницькому міському управлінні торгівлі сказали, що дозволів на експлуатацію автоматів не видавали. “Їх вже давно немає по місту, тому й контроль за ними не ведеться”, – сказав заступник начальника управління торгівлі Олександр Луков. Раніш автоматів для розливу води по місту було близько ста. За інформацією міськсанепідемстанції, останні з них знаходилися на території продуктового ринку.

Після того, як працівникам міської санепідемстанції повідомили про те, що автомати біля “Юності” хтось заправляє, було дано розпорядження це перевірити. Як виявилося, автомати не працюють. Проте, за неофіційною інформацією, автомати для розливу газованих вод перебувають у робочому стані. Як вдалося дізнатися, їх заправляють двоє чоловіків. “Ці автомати працюювали до грудня минулого року, а потім вода почала замерзати і на зиму їх не заправляють. Один автомат розливає газовану воду за 10 копійок, а два інших — воду з сиропом за 25 копійок”, – повідомило неофіційне джерело.

Раніш встановлення і функціонування подібних автоматів погоджувалося з міськсанепідемстанцією. Перевірялося місце розташування даного автомату, рецептура на виготовлення продукції, контролювалися якісні посвідчення на сиропи, які використовувалися. Спеціальний документ засвідчував їх безпечність для вживання людьми і обов’язково термін придатності сиропу. Раз на тиждень міською СЕС проводився бактеріологічний аналіз води – брався аналіз вже готового напою з самої склянки на наявність мікроорганізмів, в тому числі патогенних, які можуть викликати захворювання шлунково-кишкового тракту. Склянка була загального користування, а тому могла містити різні бактерії. Стерильності не було ніякої, лише спеціальний нажим, де склянка ополіскувалася. Але чи це нормально? Проте, санітарні правила утримання автоматів для розливу газованих напоїв, які діяли при Радянському Союзі, ніхто не відміняв і, фактично, вони діють і досі…