У Хмельницькому обговорили план роботи міської громадської ради на 2012 рік

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Про роботу притулку “Добро” учасників засідання поінформував начальник відділу благоустрою управління житлово-комунального господарства Микола Вишпольський, який, зокрема, наголосив, що на виконання “Програми етичного ставлення до безпритульних тварин та регулювання їх чисельності гуманним та цивілізованим шляхом на 2007-2011 р.р. у м. Хмельницькому”, Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження” на базі колишнього відгодівельного комплексу створено міський притулок “Добро” (приміщення надані рішенням виконавчого комітету ПП А. Мазурук строком на 20 років, витрати на утримання притулку і тварин приватним підприємцем становлять близько 10-12 тис.грн. на місяць).

В місті Хмельницькому проводиться систематичний контроль за регулюванням чисельності (вилов) безпритульних тварин, особливо в місцях великого скупчення людей (парки, сквери, навчальні заклади, зупинки громадського транспорту, ринки). Вилов, як правило, проводиться у вечірні та ранкові часи за умови відсутності сторонніх осіб та дітей.
Виловлені тварини утримуються в міському притулку “Добро” в спеціально обладнаних вольєрах, де тваринам забезпечується належне харчування та медичний огляд (загальна кількість тварин, яка може утримуватись в притулку становить 50 тварин).

Після медичного обстеження та необхідних щеплень проводиться стерилізація. Тварини, які вже пройшли адаптаційний курс після стерилізації, випускаються у вільне середовище (на вулиці міста).
Міським бюджетом на 2010 рік були передбачені кошти в сумі 200 тис.грн. для проведення робіт з ремонту та облаштування притулку. Роботи по облаштуванню та ремонту стерилізаційної (операційної) кімнати та вольєрів на 50 тварин проведені в повному обсязі.

Представниками управління ЖКГ та Хмельницької міської державної лікарні ветеринарної медицини проводиться обстеження притулку та контроль за утриманням тварин.
Натомість член громадської ради Тетяна Сафіулліна та волонтер від громадськості Наталія Білявська, які за дорученням громадської ради інспектували притулок, представили свою точку зору щодо його діяльності. На їх думку, у роботі притулку присутні значні недоліки: недостатньо ефективно використовується комунальне майно, кількість собак у притулку необхідно збільшити та забезпечити комфортніші умови їх перебування, керівник притулку не завжди допускає волонтерів від громадськості, які бажають надавати допомогу у роботі притулку тощо. Внесли також пропозицію створити у всіх мікрорайонах міста волонтерські центри, а біля кожного багатоквартирного будинку збудувати будки для бездомних собак, щоб люди могли їх доглядати та годувати. Однак, ця пропозиція схвалення зі сторони учасників засідання не зустріла.

Керуюча справами виконавчого комітету Людмила Черевченко, коментуючи ситуацію, наголосила на тому, що проблема безпритульних собак є актуальною не лише для Хмельницького, але й для всіх інших міст України. Сьогодні влада міста отримує претензії та пропозиції як зі сторони представників громадських організацій, які захищають собак, так і з боку багатьох громадян, які хочуть почувати себе у безпеці на вулицях міста та вимагають очистити їх від бродячих собак, при цьому не бажають, щоб кошти бюджету міста витрачались на їх утримання в притулках. В інших містах України притулки для бездомних собак, якщо і діють, то лише у рамках реалізації соціальних проектів за грантові кошти. Утримання притулку для бездомних собак дійсно вимагає вкладення великих коштів, тому допомога громадських організацій та волонтерів є дуже важливою. Людмила Петрівна порекомендувала волонтерам вивчити досвід інших міст України та закордонний досвід з цього питання та запевнила, що влада міста налаштована на конструктивну співпрацю з громадськими організаціями та волонтерськими формуваннями з метою покращення стану справ із притулком для бездомних тварин. Влада міста готова надати громадській організації “SOS” приміщення для створення альтернативного притулку, закуплено програмне забезпечення та ремонтується приміщення для запровадження реєстрації собак у місті, будуть враховані й інші раціональні пропозиції.

Аналізуючи хід виконання плану роботи міської громадської ради на 2012 рік, голова громадської ради Зоя Діденко відзначила участь членів ради у загальноміському суботнику, який відбувся 5 травня, та подякувала заступнику голови ради отцю Івану Данкевичу за організовану у квітні місяці фотовиставку про діяльність ХОБФ “Карітас”. Також наголосила на необхідності покращення роботи громадської ради, спрямованої на виконання ряду пунктів плану, зокрема щодо протидії алкоголізму та наркоманії у місті Хмельницькому та організації зустрічі за круглим столом на тему ліквідації заборгованості споживачів за житлово-комунальні послуги.

Автор: УВІП