https://moyagazeta.com/

Відкриття фестивалю моновистав Відлуння відбудеться у День Незалежності

Впродовж тижня поціновувачі цього непростого виду театрального мистецтва зможуть побачити 13 вистав, представлених 11 країнами Азії та Європи. Цьогоріч вперше свої моно-вистави представлять гості із Ізраїлю, Молдови,Білорусі, Польщі, Узбекистану.

Директор «Відлуння» Володимир Смотритель, який свого часу привіз цей фестиваль з Києва до Хмельницького, зазначає: «Сьогодні людей, які дивляться на світ власники очима, дуже мало. А світ рухають одинаки… Отже, монотеатр для мене – найважливіший вид театрального мистецтва». За його словами, зараз моно жанр – чи не найактуальніший у світі, і проблема глядача, яка іще донедавна існувала, поступово зникає, а серед публіки з’являється все більше молоді.

Поплічниця директора фестивалю, вірна театралка Ірина Кучма, яка теж займається організацією заходу, зазначає, що щороку глядацька зала «Кута» заповнена майже повністю, подивитися вистави приїздять гості з Інших областей, особливо часто відвідують захід столичні жителі, яким фестиваль знайомий іще з 1999 року – з часів, коли місцем його проведення був Київ.

Вистави проходитимуть не лише у приміщенні «Кута», але й у театрі імені Старицького – цього вимагає технічне забезпечення деяких спектаклів. Вартість квитка коливатиметься від 20 до 30 гривень, придбати їх можна буде уже за кілька днів до відкриття фестивалю. П’єси звучатимуть українською, російською, рідними мовами акторів-гостей. Оскільки не всі спектаклі звучатимуть доступними для нашого глядача мовами, Володимир Смотритель звертається до національних меншин по допомогу у здійсненні перекладу.

Очікується, що фестиваль відвідають визнані у світі театру професіонали – міжнародні діячі театру з Білорусі, Вірменії, Кіргізстану і т.д

Попри піднесений настрій, дирекція театрального заходу зазначає і про проблеми. Хоча третину кошторису, необхідного для проведення театрального видовища, забезпечить Міністерство культури, але цього року фестиваль втратив найпотужнішого спонсора – «Хмельницькгаз» через фінансові проблеми, що виникли на підприємстві. І тепер це місце вільне. А відтак, керівництво «Відлуння» сподівається, що на Хмельниччині і в Україні іще не перевелися справжні любителі цього високого виду мистецтва та благодійники, які зможуть підтримати проведення події такого рівня. Якщо ж такі віднайдуться, то із пропозиціями можна буде звернутися до керівництва «Кута».

Ольга Лисиця