https://moyagazeta.com/

Відтепер міська лікарня Хмельницького без кисню не залишиться

На дане устаткування з міського бюджету передбачено біля 300 тис. грн., але виплата буде проводитися частинами в зв’язку із фінансовою кризою. На це погодилося Львівське приватне підприємство “Компанія “Оксиген-АБ”, яке надало і встановило устаткування.

Як зазначив головний лікар міської лікарні Володимир Розгонюк, киснева станція є цілком автономною і саморегулюючою системою. Придбання новітнього устаткування передбачає змінений, ощадний режим використання кисню, яке прийшло на заміну балонному кисню. Раніше балонне устаткування закуплялося щотижня. Станція ж медичного кисню заправляється один раз в 1,5 місяці, що є набагато практичніше й економніше. Це дозволить використати заощаджені кошти для інших медичних цілей.

Автор: УВІП

Інформаційна довідка

Медичний кисень застосовується для інгаляцій, при різних гіпоксичних станах у пульмонології: при набряку легенів, пневмоніях, бронхіальній астмі та інших видах недостатності кисневого забезпечення клітин організму, спричинених різними причинами; при порушенні транспортної функції крові, зумовленої захворюваннями серцево-судинної системи: серцева недостатність; ішемії мозку, нирок, печінки; при порушенні зв’язування кисню внаслідок недостатньої кількості гемоглобіну або порушенні його транспортних функцій при захворюваннях крові або отруєннях гемічними отрутами (окис вуглецю, синильна кислота, ціаніди, хлор, фосген та ін.); для забезпечення нормального постачання кисню організму шляхом створення гіпербаричної оксигенації при оперативних втручаннях на мозку, серцево-судинній системі, шлунково-кишковому тракті, нирках; в анестезіологічній практиці в комбінації з інгаляційними газоподібними загальними анестетиками і в післяопераційний період для адекватнішого забезпечення тканин у період застосування анальгетиків, які пригнічують системне і клітинне дихання.